Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Specjalista w Pracowni Badań Powietrza w Laboratorium

Pracodawca: WIOŚ w Kielcach Numer referencyjny: 17862 Data publikacji: 13 listopada 2017 Lokalizacja: Kielce i teren woj. świętokrzyskiego - Świętokrzyskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring)
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Pracowni Badań Powietrza w Laboratorium.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Samodzielne wykonywanie pomiarów i badań (PEM, hałas, imisja pyłowo-gazowa) przy użyciu aparatury kontrolno-pomiarowej
  • Obsługa, konserwacja, wzorcowanie i sprawdzenia wyposażenia pomiarowo-badawczego zgodnie z instrukcjami, procedurami i normami
  • Wdrażanie nowych metod badawczych, aparatury kontrolno-pomiarowej, dokonywanie sprawdzeń norm lub walidacji procedur, opracowywanie instrukcji
  • Prowadzenie bieżącej dokumentacji Systemu Jakości w Laboratorium
  • Pobieranie próbek środowiskowych do badań
  • Prowadzenie samochodu służbowego

Warunki pracy:
Praca w laboratorium oraz w terenie, w tym praca na wysokości powyżej 3 m. Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym przy komputerze na I piętrze w budynku z windą. Wysiłek fizyczny związany z przenoszeniem i przygotowywaniem aparatury pomiarowej i próbek. Nietypowe godziny pracy, w tym pomiary nocne. Narażenie na promieniowanie pola elektromagnetycznego i hałas. Praca uniemożliwiająca samodzielne wykonywanie obowiązków dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Współpraca z klientem wewnętrznym i zewnętrznym.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • Zdolność do pracy na wysokości
  • Prawo jazdy kat. B
  • Predyspozycje do pracy w terenie
  • Umiejętność obsługi komputera i znajomość MS Office
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Doświadczenie w pracy o podobnym charakterze
  • Wiedza z zakresu systemu zarządzania wg normy PN-EN ISO/IEC 17025
  • Wiedza z zakresu statystyki, niepewności pomiarów
  • Znajomość metodyk badawczych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym
  • Dokładność, rzetelność
  • Samodzielność i komunikatywność

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Potwierdzenia zdolności do pracy na wysokości

Termin składania dokumentów: 21.11.2017
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
List motywacyjny i wymagane oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane przez kandydata/kandydatkę. Brak podpisu na wymienionych dokumentach wyklucza kandydata/Kandydatkę z uczestnictwa w dalszych etapach procedury naboru. W ofercie należy podać dane kontaktowe - adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu oraz nr ogłoszenia. Oferty niekompletne oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Osoby zakwalifikowane do dalszych etapów naboru zostaną powiadomione e-mailem lub telefonicznie o ich terminie. Dokumenty kandydatów/ kandydatek niezakwalifikowanych do zatrudnienia wskazanych w protokole z naboru jako najlepsze, zostaną zniszczone po upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia stanowiska.
Przewidywane jest wynagrodzenie zasadnicze na poziomie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Wzory wymaganych oświadczeń można znaleźć na stronie: www.dsc.kprm.gov.pl

WIOŚ w Kielcach

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest: kontrola podmiotów gospodarczych, tak by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie; monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie władzy publicznej i społeczeństwu informacji o środowisku.