Więcej  ›
25.04.2024 25 kwietnia 2024

Laborant

Pracodawca: WIOŚ Zielona Góra Numer referencyjny: 15367 Data publikacji: 21 września 2017 Lokalizacja: Zielona Góra - Lubuskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: laborant w Laboratorium - Pracownia w Zielonej Górze.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Uczestniczy w wyjazdach terenowych w celu pobierania próbek do badań,
  • Wykonuje pomiary i/lub badania w terenie i/lub analizy laboratoryjne w celu oceny stanu zanieczyszczenia środowiska,
  • Wykonuje czynności związane z nadzorowaniem wyposażenia, monitoruje warunki l lokalowe i środowiskowe w celu zapewnienia jakości wyników,
  • Sporządza zapisy na poszczególnych etapach pracy z wykonywania pomiarów i pobierania próbek w celu ich udokumentowania,
  • Dokonuje bieżącej oceny wyników otrzymywanych w ramach kontroli jakości w celu zapewnienia wiarygodności wyników,
  • Uczestniczy pod nadzorem doświadczonych pracowników w walidacji metod badawczych w celu potwierdzenia, że metoda jest odpowiednia do zamierzonego celu,
  • Uczestniczy w szkoleniach w celu utrzymania i rozwijania kwalifikacji,
  • W uzgodnieniu z Głównym Specjalistą (ds. technicznych) zgłasza potrzeby, w zakresie zakupu niezbędnych materiałów w celu utrzymania ciągłości badań/pomiarów.

Warunki pracy:
  • budynek wielopoziomowy nie jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz osób mających problemy z poruszaniem się po schodach, brak windy.
  • praca w terenie w różnych warunkach atmosferycznych.
  • wysiłek fizyczny,
  • praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych,
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • zagrożenie korupcją.
  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie o profilu chemia, ochrona środowiska, biotechnologia lub pokrewne
  • Umiejętność koncentracji
  • Systematyczność
  • Umiejętność właściwej organizacji pracy i tworzenia pozytywnej relacji w grupie
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe o profilu: chemia, ochrona środowiska, biotechnologia lub pokrewne
  • Prawo jazdy kat. "B"

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • kserokopia prawa jazdy kat. B

Termin składania dokumentów: 09.10.2017
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem (wzór oświadczeń dostępny jest na stronie internetowej BIP WIOŚ w zakładce praca).
Oferty otrzymane po terminie oraz nie spełniające wymagań formalnych nie będą rozpatrywane.
Metodyki i techniki stosowane w naborze:
weryfikacja formalna dokumentów,
sprawdzian wiedzy,
rozmowa rekrutacyjna.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefony 68 45 48 455
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze - 2100 zł brutto
Proponowany termin zatrudnienia - październik/ listopad 2017
Dokumenty aplikacyjne kandydatek/kandydatów uczestniczących w procesie rekrutacji, nie wyłonionych w trakcie naboru możliwe będą do odebrania w ciągi 14 dni od dnia opublikowania wyniku naboru. Po tym terminie oferty zostaną komisyjnie zniszczone. Dokumenty aplikacyjne kandydatek/kandydatów wymienionych w protokole naboru, ale nie zatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone po upływie 3 miesięcy od dnia opublikowania wyniku naboru.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

WIOŚ Zielona Góra

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze jest częścią rządowej administracji zespolonej Wojewody Lubuskiego. Działamy na obszarze województwa lubuskiego, stanowiąc aparat pomocniczy Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Siedziba główna Inspektoratu znajduję się w Zielonej Górze. Część północną województwa obsługuje natomiast Delegatura WIOŚ w Gorzowie Wielkopolskim.

WIOŚ działa na podstawie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska, podlegając nadzorowi Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W ramach przyznanych kompetencji kontroluje przestrzeganie przepisów ochrony środowiska przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą, monitoruje i ocenia stan środowiska oraz przekazuje zebrane informacje do wiadomości publicznej.