Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Młodszy analityk / Analityk ds. energii i klimatu

Pracodawca: WiseEuropa Numer referencyjny: 2018/klimat Data publikacji: 29 sierpnia 2018 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Powietrze i klimat: Zmiany klimatu, adaptacja
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Badania naukowe

Opis stanowiska

  • Opracowywanie analiz i opracowań,
  • Wyszukiwanie i analiza danych w obszarze energetyki i klimatu m.in. programie MS Excel i Word, mile widziana (nie wymagana) znajomość innych narzędzi ilościowych (np. R, E-views, STATA lub MATLAB),
  • Praca z użyciem jęz. angielskiego (warunek konieczny – praca z literaturą anglojęzyczną),
  • Zadania wykonywane pod opiekę merytoryczną doświadczonych ekonomistów.

Wymagania

  • Ukończone studia magisterskie (preferowany kierunek: ekonomia) lub student ostatniego roku studiów magisterskich,
  • 1-3 letnie doświadczenie zawodowe lub odbyte staże w sektorze konsultingowym,
  • Mile widziana znajomość narzędzi ilościowych,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (warunek konieczny – praca z literaturą anglojęzyczną),
  • Zainteresowania badawcze w obszarze energetyki oraz zrównoważonego rozwoju,
  • Umiejętność pisania klarownych i poprawnych stylistycznie tekstów po polsku,
  • Umiejętność wyszukiwania informacji,
  • Systematyczność i odpowiedzialność,
  • Kultura osobista.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w czołowej, niezależnej instytucji badawczej w Polsce (możliwe zatrudnienie w niepłnym wymiarze etatu),
  • Współpracę z ekonomistami o ugruntowanej pozycji w środowisku badawczym,
  • Pracę w instytucji biorącej aktywny udział w debacie publicznej oraz udział w projektach badawczych przyczyniających się do poprawy realizacji polityk publicznych w Polsce,
  • Elastyczną kulturę pracy.

WiseEuropa

WiseEuropa to niezależny think-tank, który specjalizuje się w polityce europejskiej i zagranicznej oraz w ekonomii.
Misją WiseEuropa jest poprawa jakości polityki krajowej i europejskiej oraz środowiska gospodarczego przez oparcie ich na rzetelnych analizach ekonomicznych i instytucjonalnych, niezależnych badaniach oraz ocenach oddziaływania polityki na gospodarkę.