Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Starszy Specjalista w Wydziale Orzecznictwa Ochrony Przeciwpowodziowej

Pracodawca: PGW Wody Polskie Numer referencyjny: KP/8/2019 Data publikacji: 24 lipca 2019 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • prowadzenie postępowań odwoławczych w sprawach, dotyczących:
a)    decyzji administracyjnych w przedmiocie uzgadniania projektów dokumentów planistycznych i aktów prawa miejscowego dotyczących zagospodarowania przestrzennego, projektów gminnego programu rewitalizacji, projektów decyzji o warunkach zabudowy, projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, w zakresie terenów położonych na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią,

b)    decyzji zwalniających od zakazów obowiązujących na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią, tj. gromadzenia ścieków, odchodów zwierzęcych, środków chemicznych, a także innych substancji lub materiałów, które mogą zanieczyścić wody, prowadzenia odzysku
lub unieszkodliwiania odpadów, w szczególności ich składowania, lokalizowania nowych cmentarzy,

c)    decyzji nakazujących usunięcie drzew lub krzewów na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią, z wałów przeciwpowodziowych oraz w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału,

d)    decyzji zwalniających od zakazów obowiązujących na wałach przeciwpowodziowych mogących mieć wpływ na szczelność lub stabilność wałów przeciwpowodziowych,

e)    uzgadniania projektów decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w zakresie przedsięwzięć wymagających uzyskania pozwolenia wodnoprawnego;

  • przygotowywanie projektów pism w sprawach prowadzonych w ramach działalności Wydziału,
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/rekomendacji/ wytycznych/opinii/inicjatyw, etc. w zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych w obszarze gospodarki wodnej, w tym: analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/standardów/rekomendacji/ wytycznych/opinii,
  • współpraca z regionalnymi zarządami gospodarki wodnej PGW WP oraz z organami administracji publicznej w zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych

Wymagania

·         wykształcenie wyższe z zakresu: prawa, administracji, inżynierii środowiska, gospodarki wodnej, ochrony środowiska, hydrogeologii lub kierunków pokrewnych,
·         doświadczenie zawodowe: minimum 1 rok w obszarze stosowania prawa lub gospodarki wodnej,
·         znajomość ustaw: Prawo Wodne, Kodeks Postępowania administracyjnego, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, ustawy o ochronie przyrody, prawo ochrony środowiska, ustawy Prawo budowlane, oraz aktów wykonawczych do ww. ustaw,
·         znajomość oprogramowania GIS,
·         umiejętność posługiwania się systemami informacji prawnej np. LEX, Legalis,

Oferujemy

·         pracę w nowej na rynku, dynamicznie rozwijającej się firmie,
·         zatrudnienie na umowę o pracę na pełny etat,
·         comiesięczny dodatek za przepracowane lata pracy,
·         niezbędne narzędzia pracy,
·         możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych doświadczeń,
·         prywatną opiekę medyczną opłacaną przez pracodawcę,
·         możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.

Inne informacje

Jeśli zainteresowało Cię nasze ogłoszenie i uważasz, że Twoje umiejętności i charakter odpowiadają naszym wymaganiom, prześlij nam CV na adres: rekrutacja.kzgw@wody.gov.pl

Oferty należy składać w terminie do: 06.08.2019 r.

Z góry dziękujemy za przesłanie aplikacji. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych:

1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa.

2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod adresem:

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, e-mail:   iod@wody.gov.pl

3. Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego na podstawie wyrażonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

4. Odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie administratora danych, tj. podmiot świadczący usługi IT w zakresie serwisowania i usuwania awarii.

5. Dane zgromadzone w procesie rekrutacji będą przechowywane przez okres nie dłuższy niż do 31.01.2020 r.

6. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia. Wniesienie żądania usunięcia danych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w procesie rekrutacji prowadzonym przez PGW WP. Ponadto przysługuje jej prawo do żądania ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w art. 18 RODO.

7. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Jeśli w przyszłości powołany zostanie inny organ nadzorczy, ten organ będzie właściwy do rozpatrzenia skargi, z tym że prawo wniesienia skargi dotyczy wyłącznie zgodności z prawem przetwarzania danych osobowych, nie dotyczy zaś przebiegu procesu rekrutacji.

8. Podanie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych nie jest obowiązkowe, jednak jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o przyjęcie kandydata do pracy w PGW WP.

PGW Wody Polskie

Prezes PGW Wody Polskie jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach gospodarowania wodami, a w szczególności w sprawach zarządzania wodami oraz korzystania z wód. Odpowiada za opracowanie programu wodno-środowiskowego kraju, projektu planu ochrony przeciwpowodziowej oraz przeciwdziałania skutkom suszy na obszarze kraju, a także prowadzenie katastru wodnego dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału na obszary dorzeczy.
Do KZGW należy również sprawowanie nadzoru nad działalnością dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, a w szczególności kontrolowanie ich działań, zatwierdzanie planów działalności oraz sprawozdań z ich wykonania, a także zlecanie przeprowadzenia doraźnej kontroli gospodarowania wodami w regionie wodnym; sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem państwowej służby hydrologiczno-meteorologicznej oraz państwowej służby hydrogeologicznej; reprezentowanie Skarbu Państwa w stosunku do mienia związanego z gospodarką wodną określonego ustawą.