Więcej  ›
05.12.2021 05 grudnia 2021

Referent w Dziale Projektów Środowiskowych

Pracodawca: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gdańsk Numer referencyjny: Ogłoszenie nr WFOŚ-110-I/(10/2021) z dnia 13 października2021r. Data publikacji: 18 października 2021 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny (1-sza umowa zawierana jest 3-miesięczny okres próbny) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Budownictwo i architektura: Termomodernizacja, izolacja, efektywność energetyczna
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

Główny obszar działania: obsługa formalno-merytoryczna wniosków i umów o dofinansowanie, obsługa klientów indywidualnych (osób fizycznych) w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze

PODSTAWOWY ZAKRES  WYKONYWANYCH  ZADAŃ

1.  Wypełnianie ogółu zobowiązań wynikających z realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, w tym w szczególności:

  • analiza i ocena, pod kątem formalnym i merytorycznym, przedsięwzięć zgłaszanych do dofinansowania w ramach projektów,
  • przygotowywanie, weryfikacja i kompletowanie dokumentów do zawarcia umów o dofinansowanie,
  • analiza i weryfikacja wniosków o płatność lub innych równoważnych dokumentów,
  • monitorowanie przebiegu realizacji przedsięwzięć, w tym przeprowadzanie kontroli na miejscu ich realizacji,
  • rozliczanie dofinansowanych przedsięwzięć.

2. Udział w obsłudze infolinii poświęconej Programowi Czyste Powietrze.
3. Obsługa informatyczna wykonywanych czynności, w tym w szczególności obsługa Zintegrowanego Systemu Informatycznego oraz Portalu Beneficjenta (Program Czyste Powietrze).

Wymagania

WYMAGANIA KONIECZNE (FORMALNE)

  • wykształcenie wyższe w kierunkach związanych z szeroko rozumianą ochroną środowiska, energetyką, chemią, budownictwem,
  • umiejętność krytycznej analizy i weryfikacji wpływających dokumentów pod kątem spełniania wymogów formalnych, wynikających z obowiązujących procedur i instrukcji,
  • znajomość biegłej obsługi komputera i  urządzeń biurowych, w tym biegła obsługa pakietu MS Office,

Predyspozycje osobowe
  • rzetelność, dokładność i odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej,
  • samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • kreatywność w rozwiązywaniu problemów,
  • komunikatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • otwartość na podejmowanie nowych wyzwań zawodowych,
  • wysoka kultura osobista.

WYMAGANIA DODATKOWE/MILE WIDZIANE
  • preferowane wykształcenie wyższe techniczne – uzyskany tyt. magistra inżyniera,
  • mile widziane doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych realizacją/dofinansowaniem przedsięwzięć z obszaru szeroko rozumianej ochrony środowiska,
  • umiejętność przygotowywania i redagowania pism urzędowych oraz notatek służbowych,
  • ogólna wiedza z zakresu finansów.

Oferujemy

OFERUJEMY

  •  stabilne zatrudnienie, w ramach umowy o pracę,
  •  możliwość rozwoju zawodowego i szkoleń zawodowych,
  •  dobrą atmosferę pracy w młodym, kreatywnym i przyjaznym zespole,
  •  praca w ciekawej, rozwijającej się instytucji i dziedzinie - ochrony środowiska,
  •  praca w instytucji, której działania mają bezpośredni i istotny wpływ na poprawę stanu środowiska w regionie pomorskim,
  •  dodatkowy pakiet medyczny,
  •  fundusz socjalny (m.in. wczasy „pod gruszą”, dopłata do wypoczynku dla dzieci),
  •  bardzo dobre warunki pracy.

Inne informacje

Termin składania ofert upływa z dniem 4 listopada 2021r. o godz. 16:00

Weryfikacja spełniania przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń. Kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia, określone w ogłoszeniu o naborze.
Wykaz dokumentów wymaganych do aplikacji wraz ze wzorami oświadczeń i druków - do pobrania na stronie Funduszu (poniżej)

Wyślij swoją kandydaturę

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gdańsk

Instytucja finansów publicznych powołana do finansowania przedsięwzięć realizowanych w obszarze ochrony środowiska, gospodarki wodnej, ekoenergetyki, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej