Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Referent w dziale prawnym

Pracodawca: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdań Numer referencyjny: WFOŚ-110-I/(7/2021) z dnia 19 kwietnia 2021r. Data publikacji: 20 kwietnia 2021 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Pierwsza umowa zawierana jest 3-miesięczny okres próbny) Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy, Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

Obszar działania: obsługa prawno-formalna ogółu działań realizowanych przez WFOŚiGW w Gdańsku

PODSTAWOWY ZAKRES  WYKONYWANYCH  ZADAŃ
  1. Współpraca z radcą prawnym w zakresie obsługi prawnej WFOŚiGW w Gdańsku.
  2. Wykonywanie czynności o charakterze prawno-formalnym, wynikających z obowiązujących przepisówi procedur.
  3. Przygotowywanie analiz i interpretacji przepisów prawnych (unijnych, krajowych i wewnętrznych) związanych z działalnością WFOŚiGW w Gdańsku.
  4. Weryfikacja dokumentacji dotyczącej udzielonych dofinansowań w zakresie wynikającym z obowiązujących procedur, w tym uzgadnianie poprawności dokumentów formalno-prawnych.
  5. Opracowywanie projektów wewnętrznych aktów  prawnych (uchwał, zarządzeń, regulaminów i innych wydawanych przez WFOŚiGW w Gdańsku), wzorów umów, porozumień oraz innych dokumentów.
  6. Udział w pracach dotyczących windykacji należności zagrożonych.
  7. Udział w realizacji zamówień publicznych, w tym m.in. przygotowywanie/uzgadnianie projektów umów zawieranych z wykonawcami usług i dostaw.
  8. Weryfikacja (pod względem formalnym) wniosków o dofinansowanie - przed sporządzeniem umowy, przygotowywanie umów o dofinansowanie i aneksów do umów, kontrola rejestrów zawartych umówi aneksów, rozliczanie umów i przygotowywanie ich do archiwizacji, analizowanie wnioskówo dofinansowanie w zakresie pomocy publicznej.
  9. Bieżące monitorowanie i informowanie Zarządu WFOŚiGW w Gdańsku o zmianach w przepisach prawnych regulujących działalność wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.
  10. Informowanie pracowników WFOŚiGW w Gdańsku o zmianach w regulacjach prawnych mających bezpośredni wpływ na prawidłowe wykonywanie przez pracowników powierzonych im zadań.
  11. Prowadzenie zbioru przepisów prawnych związanych z działalnością WFOŚiGW w Gdańsku
  12. oraz prowadzenie (i aktualizowanie na bieżąco) w formie elektronicznej, udostępnionych wszystkim pracownikom WFOŚiGW w Gdańsku wykazów ustaw i wymagań prawnych.

Wymagania

WYMAGANIA KONIECZNE
  • wykształcenie wyższe (uzyskany tyt. magistra)
  • umiejętność krytycznej analizy i weryfikacji dokumentów pod kątem spełniania wymogów formalnych i merytorycznych, wynikających z regulacji prawnych i procedur,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera i  urządzeń biurowych, w tym biegła obsługa pakietu MS Office,

Predyspozycje osobowe
  • skrupulatność i dokładność,
  • rzetelność i poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania,
  • samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • kreatywność w rozwiązywaniu problemów,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • gotowość do rozwoju zawodowego i pogłębiania wiedzy zawodowej,
  • dyspozycyjność,
  • wysoka kultura osobista.

WYMAGANIA DODATKOWE - MILE WIDZIANE
  • preferowane wykształcenie wyższe w kierunku związanym z prawem, administracją,
  • doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • znajomość prawodawstwa związanego z działalnością WFOŚiGW w Gdańsku,
  • znajomość prawodawstwa unijnego z zakresu ochrony środowiska,
  • wiedza z zakresu zamówień publicznych,
  • wiedza z zakresu pomocy publicznej,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie, w ramach umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i szkoleń zawodowych,
  • pracę w ciekawej, rozwijającej się dziedzinie - ochrony środowiska,
  • pracę w instytucji, której działania mają bezpośredni i istotny wpływ na poprawę stanu środowiska w regionie pomorskim,
  • dobrą atmosferę pracy w młodym, kreatywnym i przyjaznym zespole,
  • elastyczny czas pracy,
  • dodatkowy pakiet medyczny,
  • fundusz socjalny (m.in. wczasy „pod gruszą”, dopłata do wypoczynku dla dzieci),
  • bardzo dobre warunki pracy.

Inne informacje

Termin składania ofert upływa z dniem 10 maja 2021r. o godz. 16:00.

Weryfikacja spełniania przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń. Kompletne aplikacje winny zawierać wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia, określone w ogłoszeniu o naborze.
Wyszczególnienie wymaganych dokumentów do aplikacji wraz ze wzorami druków i oświadczeń - do pobrania na stronie Funduszu (poniżej).

Ogłoszenie numer WFOŚ-110-I/(7/2021) z dnia 19 kwietnia 2021r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdań

Instytucja finansów publicznych powołana do finansowania przedsięwzięć realizowanych w obszarze ochrony środowiska, gospodarki wodnej, ekoenergetyki, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej