Więcej  ›
28.03.2024 28 marca 2024

Referent / Starszy referent w Dziale Programów Regionalnych (ochrona powietrza, OZE, efektywność energetyczna)

Pracodawca: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gdańsk Numer referencyjny: nr WFOŚ-110-I/(4/2021) z dnia 4 marca 2021r. Data publikacji: 05 marca 2021 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny (Trzymiesięczny okres próbny) Doświadczenie: - Branże:
Energia: Odnawialne źródła energii
Budownictwo i architektura: Termomodernizacja, izolacja, efektywność energetyczna
Gospodarka odpadami: Odpady i zanieczyszczenia przemysłowe

Opis stanowiska

Główny obszar działania: obsługa merytoryczno-formalna wniosków i umów o dofinansowanie, w tym w szczególności realizowanych w obszarze ochrony powietrza, odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej

PODSTAWOWY ZAKRES  WYKONYWANYCH  ZADAŃ
1.    Wykonywanie ogółu czynności związanych z oceną, wdrażaniem, monitorowaniem i rozliczaniem przedsięwzięć inwestycyjnych, zgłaszanych do dofinansowania/ dofinansowywanych ze środków WFOŚiGW w Gdańsku, w tym w szczególności:
  • ocena formalna i merytoryczna wniosków o dofinansowanie,
  • analiza i ocena efektywności ekologicznej przedsięwzięć objętych wnioskami,
  • analiza zasadności zgłoszonych przedsięwzięć pod kątem rozwiązań technicznych,
  • prowadzenie uzgodnień z beneficjentami w celu ustalenia danych do umowy oraz skompletowania dokumentów wymaganych do zawarcia umowy o dofinansowanie,
  • nadzór nad prawidłowością i terminowością realizacji umowy,
  • weryfikacja złożonych druków świadczenia o przekazanie środków finansowych w ramach umowy, pod kątem spełnienia wymogów formalnych oraz poprawności merytorycznej,
  • prowadzenie wizji lokalnych w miejscu realizacji projektu oraz kontrola prawidłowości realizacji zadań,
  • rozliczanie umów, w tym m.in. weryfikacja złożonych druków Rozliczenia do umowy, pod kątem spełnienia wymogów formalnych oraz poprawności merytorycznej.
2.    Doradztwo i informowanie  wnioskodawców i beneficjentów WFOŚiGW w Gdańsku o dostępnych źródłach finansowania (krajowych i zagranicznych) przedsięwzięć realizowanych w dziedzinie ochrony środowiska.

Wymagania

WYMAGANIA KONIECZNE
  • wykształcenie wyższe (uzyskany tytuł magistra inżyniera, inżyniera lub magistra), o kierunku związanym z szeroko rozumianą ochroną środowiska, chemią, budownictwem,
  • umiejętność krytycznej analizy i weryfikacji dokumentów pod kątem spełniania wymogów formalnych i merytorycznych, wynikających z regulacji prawnych i procedur,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera i  urządzeń biurowych, w tym biegła obsługa pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego – w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Predyspozycje osobowe
  •  skrupulatność i dokładność,
  •  rzetelność i poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania,
  •  samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  •  kreatywność w rozwiązywaniu problemów,
  •  umiejętność pracy pod presją czasu,
  •  umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej,
  •  komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  •  gotowość do rozwoju zawodowego i pogłębiania wiedzy zawodowej,
  •  dyspozycyjność,
  •  wysoka kultura osobista.

WYMAGANIA DODATKOWE – MILE WIDZIANE
  • preferowane wykształcenie wyższe techniczne, o kierunku związanym z  ochroną powietrza, efektywnością energetyczną, energetyką, odnawialnymi źródłami energii,
  • wiedza i doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze ochrony powietrza, efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii,
  • wiedza i doświadczenie zawodowe w zakresie przebiegu procesu inwestycyjnego,
  • wiedza i doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji projektów pro środowiskowych dofinansowywanych ze środków Unii  Europejskiej,
  • doświadczenie zawodowe z zakresu działania jednostek sektora finansów publicznych,
  • prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy

OFERUJEMY
  •  stabilne zatrudnienie, w ramach umowy o pracę,
  •  możliwość rozwoju zawodowego i szkoleń zawodowych,
  •  pracę w ciekawej, rozwijającej się dziedzinie - ochrony środowiska,
  •  pracę w instytucji, której działania mają bezpośredni i istotny wpływ na poprawę stanu środowiska w regionie pomorskim,
  •  dobrą atmosferę pracy w młodym, kreatywnym i przyjaznym zespole,
  •  dodatkowy pakiet medyczny,
  •  fundusz socjalny (wczasy „pod gruszą”, dopłata do wypoczynku dla dzieci, dopłata do zajęć oraz imprez sportowo–rekreacyjnych i  kulturalno–oświatowych),
  •  bardzo dobre warunki pracy.

Inne informacje

Termin składania ofert upływa z dniem 19 marca 2021r. o godz. 16:00.

Weryfikacja spełniania przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń. Kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia, określone w ogłoszeniu o naborze.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gdańsk

Dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w obszarze szeroko rozumianej obszaru ochrony środowiska.