Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Inspektor ochrony środowiska w Wydziale Inspekcji

Pracodawca: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Numer referencyjny: 70229 Data publikacji: 20 października 2020 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Liczba stanowisk pracy: 2) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty

Opis stanowiska

Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: inspektor ochrony środowiska w Wydziale Inspekcji.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Przygotowuje i przeprowadza kontrole podmiotów prowadzących działalność gospodarczą celem sprawdzenia dotrzymywania warunków korzystania ze środowiska, w tym w szczególności dotyczącym gospodarowania odpadami;
  • Prowadzi działania pokontrolne wobec podmiotów niedotrzymujacych warunków korzystania ze środowiska celem wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości;
  • Przygotowuje i przekazuje do Wydziału Prawnego WIOŚ dokumentację z przeprowadzonej kontroli, potwierdzającą stwierdzone naruszenia, w celu zastosowania wymaganych prawem środków administracyjnych lub wymierzenia administracyjnych kar pieniężnych ze wskazaniem propozycji w tym zakresie;
  • Analizuje, podejmuje działania i udziela odpowiedzi na skargi i wnioski oraz interwencje celem załatwienia zgłoszonych spraw;
  • Prowadzi bazy danych, rejestry i ewidencje celem przygotowania danych do sprawozdań statystycznych i resortowych;
  • Prowadzi czynności celem ustalenia przyczyn powstawania oraz nadzoru nad usuwaniem skutków zanieczyszczenia i przywrócenia środowiska do stanu wymaganego;
  • Przygotowuje dane do planowania kontroli.

Warunki pracy:

Praca w terenie, częste wyjazdy służbowe, możliwość nietypowych godzin pracy  (dyżury), prowadzenie samochodu służbowego kat. B, reprezentowanie urzędu na zewnątrz, zagrożenie korupcją. Praca z wykorzystaniem komputera. Budynek siedziby jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, winda).

Katowice

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: średnie
  • Ogólna znajomość przepisów ochrony środowiska oraz przepisów kodeksu postępowania administracyjnego
  • Obsługa komputera w środowisku Windows - pakiet Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne
  • Znajomość języka angielskiego lub innego obowiązującego w UE
  • Prawo jazdy kat. B
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność
  • Umiejętność podejmowania działań w sytuacjach stresowych

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego;
  • Kserokopia prawa jazdy kat. B;

Termin składania dokumentów: 02.11.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Kandydatki/kandydaci proszone/proszeni są o podanie nr telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie www.katowice.wios.gov.pl w zakładce "Praca w WIOŚ". List motywacyjny i oświadczenia muszą być opatrzone datą i podpisane własnoręcznie. Proponowany termin zatrudnienia 1 grudzień 2020 roku. Proponowany mnożnik wynagrodzenia zasadniczego: 1,670. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 201 76 10  oraz na stronie www.katowice.wios.gov.pl w zakładce "Praca w WIOŚ". Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równa uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach

Zadania Inspekcji Ochrony Środowiska wykonuje Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska jako organ rządowej administracji zespolonej w województwie śląskim.

Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska działa przy pomocy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, będącego jednostką budżetową, obejmującą swym zasięgiem obszar województwa śląskiego.

Wojewódzki Inspektorat samodzielnie realizuje budżet wojewódzkiego inspektoratu na podstawie przepisów odnoszących się do jednostek budżetowych.