Więcej  ›
19.04.2024 19 kwietnia 2024

Główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej

Pracodawca: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu Numer referencyjny: 46239 Data publikacji: 16 kwietnia 2019 Lokalizacja: Opole - Opolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy, Administracja

Opis stanowiska

Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: główny specjalista Samodzielne stanowisko pracy ds. współpracy międzynarodowej.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Prowadzenie spraw w zakresie współpracy międzynarodowej wynikającej z przepisów prawa oraz obowiązujących umów i porozumień międzynarodowych, w tym przygotowywanie projektów dokumentów związanych z prowadzoną współpracą międzynarodową w celu rozwinięcia współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony środowiska,
  • Inicjowanie i przygotowywanie spotkań związanych ze współpracą przygraniczną, transgranicznym przemieszczaniem odpadów oraz udział w tych spotkaniach w celu poszerzania, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów międzynarodowych w tym zakresie,
  • Udział w spotkaniach, konferencjach, seminariach związanych z ochroną środowiska w zakresie spraw międzynarodowych w celu wymiany doświadczeń i rozwinięcia wiedzy w zakresie ochrony środowiska na płaszczyźnie międzynarodowej,
  • Udział w przygotowywaniu materiałów informacyjnych dotyczących podejmowanych form współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony środowiska oraz opracowywanie materiałów i przygotowywanie prezentacji multimedialnych związanych z realizacją współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony środowiska w celu jak najlepszego prezentowania przygotowywanego materiału informacyjnego do wynikających potrzeb,
  • Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji teleadresowej podmiotów zagranicznych w celu potrzymania kontaktów i koordynowania działań w zakresie współpracy międzynarodowej,
  • Przygotowywanie i wdrażanie systemów zarządzania jakością w celu efektywniejszego zarządzania inspektoratem na poziomie standardów europejskich,
  • Przygotowywanie komunikatów i wystąpień dotyczących prowadzonej przez wojewódzki inspektorat współpracy międzynarodowej w zakresie ochrony środowiska w celu określenia i prezentacji stanowiska inspektoratu,
  • Przygotowywanie sprawozdań dotyczących współpracy międzynarodowej wojewódzkiego inspektoratu w zakresie ochrony środowiska w celu analizy i zapewnienia aktualnych informacji.

Warunki pracy:
  • Praca w siedzibie Urzędu,
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
  • Stres związany z reprezentowaniem urzędu na zewnątrz,
  • Narzędzia pracy: zestaw komputerowy i inne urządzenia biurowe,
  • Bariery architektoniczne: konieczność poruszania się po schodach, brak wind, brak drzwi o odpowiedniej szerokości, brak odpowiednio dostosowanych toalet.

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe,
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w administracji publicznej,
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa międzynarodowego publicznego,
  • Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska,
  • Znajomość przepisów ustawy o Inspekcji ochrony środowiska,
  • Znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej,
  • Komunikatywność,
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie minimum B1,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe - kierunek: stosunki międzynarodowe, ochrona środowiska, chemia,
  • Szkolenie w zakresie ochrony środowiska,
  • Szkolenie w zakresie systemu zarządzania jakością,
  • Szkolenie w zakresie dyplomacji,
  • Prawo jazdy kat. B.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie minimum B1
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających szkolenie w zakresie ochrony środowiska
  • Kopie dokumentów potwierdzających szkolenie w zakresie systemu zarządzania jakością
  • Kopie dokumentów potwierdzających szkolenie w zakresie dyplomacji
  • Zapis w CV lub oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B

Termin składania dokumentów: 26.04.2019
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
Wymagane dokumenty należy składać/przesyłać w zamkniętej kopercie z oznaczeniem nadawcy i adresata z dopiskiem: "Nabór- współpraca międzynarodowa”
Wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem. WIOŚ w Opolu nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń ukazujących się na innych stronach internetowych oraz publikowanych w prasie, oprócz https://nabory.kprm.gov.pl i https://bipwios.e-wojewoda.pl
Wzór wymaganych oświadczeń zamieszczony jest na stronie BIP WIOŚ (https://bipwios.e-wojewoda.pl/pl/c/procedura-naboru.html)
Osoby spełniające wymagania zawarte w ogłoszeniu zostaną zaproszone na postępowanie rekrutacyjne.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 77 402-11-51 lub 77 453-99-06, 77 453-00-69

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu

Inspekcja Ochrony Środowiska jest organem powołanym do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz badania stanu środowiska. Podstawowymi jednostkami terytorialnymi IOŚ są Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska. Na terenie województwa opolskiego siedziba WIOŚ znajduje się w Bydgoszczy. Na czele WIOŚ stoi Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Terenem działania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu jest obszar województwa opolskiego.