Więcej  ›
24.04.2024 24 kwietnia 2024

Samodzielne Stanowisko Pracy ds. Kontaktów z Mediami i Promocji

Pracodawca: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu Numer referencyjny: 121545 Data publikacji: 29 maja 2023 Lokalizacja: Poznań - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przygotowuje informacje o działaniach podejmowanych przez WIOŚ, w tym przygotowuje odpowiedzi związane z prawem prasowym lub innymi przepisami udostępniającymi informację (funkcja rzecznika prasowego);
  • Koordynuje zbieranie informacji o działaniach WIOŚ;
  • Przygotowuje wystąpienia i prezentacje obrazujące pracę i działania podejmowane przez WIOŚ;
  • Redaguje strony internetowe w zakresie aktualności i wydarzeń bieżących oraz proponuje i koordynuje pozostałe zakresy;
  • Upowszechnia zasady prostego języka w komunikacji publicznej;
  • Analizuje informacje medialne związane z ochroną środowiska i z działalnością WIOŚ;
  • Stymuluje i wykorzystuje nowe formy przekazu, w tym portali społecznościowych do kreowania pozytywnego wizerunku WIOŚ oraz kształtowania pozytywnych postaw prośrodowiskowych;
  • Utrzymuje kontakt z przedstawicielami mediów oraz organizuje wspólne wydarzenia.

Warunki pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa;
  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;
  • Pomieszczenia do pracy biurowej w obiekcie WIOŚ w Poznaniu posiadają bariery architektoniczne uniemożliwiające samodzielne poruszanie się osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Wymagania

Niezbędne:

  • Wiedza z zakresu działania WIOŚ oraz organizacji i struktury IOŚ;
  • Znajomość Prawa prasowego;
  • Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej;
  • Znajomość KPA;
  • Łatwość komunikacji;
  • Dzielenie się wiedzą;
  • Doskonalenie zawodowe;
  • Rzetelność i terminowość;
  • Organizacja pracy własnej;
  • Zorientowanie na osiąganie celów;
  • Umiejętność współpracy;
  • Budowanie relacji;
  • Skuteczna komunikacja;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • Korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dodatkowe:

  • Wykształcenie: wyższe profilowe: prawo, administracja, ochrona środowiska i kierunki pokrewne;
  • Doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska i/lub współpracy z mediami;
  • Studia podyplomowe z zakresu: public relations, dziennikarstwa, komunikacji społecznej;
  • Umiejętność przygotowywania materiałów prasowych, informacji edukacyjnych dla mediów, publikacji tekstów itp. oraz dostosowania formy wypowiedzi do kanału komunikacji;
  • Znajomość zagadnień związanych z ochroną środowiska, w tym ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska;
  • Znajomość zasad funkcjonowania rynku medialnego;
  • Myślenie analityczne;
  • Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych;
  • Rozwiązywanie problemów.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia;
  • Kopia prawa jazdy;
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia;
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy;
  • Kopia świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

Termin składania dokumentów: 07.06.2023
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%;
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami;
  • Wyniki naboru opublikowane będą po zakończeniu procedury naboru w BIP KPRM, BIP WIOŚ w Poznaniu oraz w siedzibie urzędu;
  • Oświadczenia kandydatów o treści innej niż wskazana w ogłoszeniu o naborze uznawane będą za nieprawidłowe, a tym samym aplikacje te nie będą spełniać wymagań formalnych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu prowadzi działalność inspekcyjną i laboratoryjną. Zajmuje się także monitoringiem środowiska, OSN oraz pośredniczy w dofinansowywaniu projektów z zakresu ochrony środowiska.