Więcej  ›
23.04.2024 23 kwietnia 2024

Specjalista na samodzielnym stanowisku pracy ds. BHP oraz ppoż

Pracodawca: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu Numer referencyjny: 71754 Data publikacji: 30 listopada 2020 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista na samodzielnym stanowisku pracy do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeciwpożarowych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi wewnętrzny nadzór i kontrolę przestrzegania warunków bhp i ppoż. w poszczególnych komórkach organizacyjnych urzędu, prowadzi szkolenia stanowiskowe, ocenia ryzyko zawodowe na wszystkich stanowiskach pracy, opracowuje projekty wewnętrznych zarządzeń i instrukcje w zakresie bhp i ppoż. w celu zapewnienia pracownikom właściwych warunków pracy, zapobieżenia wypadkom przy pracy oraz zapewnienia właściwej prewencji w zakresie ochrony ppoż.
  • prowadzi sprawy związane z wypadkami przy pracy oraz wypadkami w drodze do pracy i z pracy, w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tych wypadków, wyciągnięcia wniosków profilaktycznych eliminujących ich powstawanie, jak również w celu przygotowania dokumentacji do wypłaty ewentualnych świadczeń poszkodowanym
  • inicjuje stosowne działania w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie bhp i ppoż., zgłasza zapotrzebowania materiałowe dotyczące zaopatrzenia urzędu w odzież ochronną, sprzęt ppoż. oraz inne materiały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek organizacyjnych w zakresie bhp i ppoż. w celu zapewnienia właściwych warunków pracy pracownikom urzędu
  • kieruje kandydatów do pracy oraz pracowników na badania wstępne oraz okresowe i kontrolne w celu potwierdzenia zdolności do pracy na danym stanowisku
  • prowadzi statystyki w zakresie bhp i ppoż. w celu dostarczenia właściwej informacji przełożonym
  • sporządzą dokumentację ilościową wydanej odzieży i środków ochrony indywidualnej oraz wydanych środków higieny osobistej, wody, środków medycznych do apteczek
  • odpowiada za zabezpieczenie bhp i ppoż. obiektów urzędu

Warunki pracy:
    • Charakter stanowiska i sposób wykonywania na nim zadań: praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie, praca w terenie, kontakty zewnętrzne z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej
    • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: narzędzia pracy - urządzenia pomiarowe, zestaw komputerowy i inne urządzenia biurowe; oświetlenie sztuczne i naturalne; bariery architektoniczne w budynku - stanowisko pracy zorganizowane na I piętrze w budynku I-piętrowym (2 kondygnacje), budynek jest wyposażony w podjazd, windę, toaletę i drzwi odpowiedniej szerokości dostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bhp albo studia podyplomowe w zakresie bhp
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w służbie bhp
  • Ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów z zakresu bhp i ochrony ppoż
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Doświadczenie zawodowe w administracji publicznej

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • List motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • CV zawierające dane, o których mowa w art. 22(1) § 1 kodeksu pracy oraz pozostałe informacje wynikające z wymagań określonych w ogłoszeniu o naborze
  • Kopia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia inspektorów ochrony przeciwpożarowej
  • Kopia prawa jazdy kat. B
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy

Termin składania dokumentów: 11.12.2020
Decyduje data stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

Tylko kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego zostaną poinformowani przy pomocy poczty elektronicznej lub telefonicznie o miejscu i terminie przeprowadzenia tego etapu oraz o technikach (metodach) selekcji stosowanych na tym etapie
Oferty złożone po terminie zostaną odrzucone (w przypadku ofert przesyłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego/w przypadku ofert składanych osobiście w urzędzie decyduje data osobistego dostarczenia oferty do urzędu/w przypadku aplikowania on-line decyduje data wpływu oferty na podany adres e-mail/w przypadku ofert składanych przez ePUAP decyduje data UPP)
W celu umożliwienia kontaktu kandydaci powinni wskazać w ofercie adres e-mail i/lub nr telefonu
Dodatkowe informacje można uzyskać również osobiście w siedzibie urzędu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest: kontrola podmiotów gospodarczych, tak by korzystanie ze środowiska odbywało się z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm w tym zakresie; monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie władzy publicznej i społeczeństwu informacji o środowisku.