Więcej  ›
16.04.2024 16 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska przed hałasem / akustyk

Pracodawca: WYG International Sp. z o.o. Numer referencyjny: 2/ENV Data publikacji: 11 lipca 2019 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Planowanie przestrzenne: Dźwięk, hałas i akustyka
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Zakres obowiązków
- Wykonywanie specjalistycznych obliczeń oraz analiz z zakresu akustyki dla źródeł liniowych (drogi, linie kolejowe) oraz punktowych (zakłady przemysłowe) w programie SoundPlan,
- Przygotowanie kart informacyjnych przedsięwzięcia, raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko oraz innych niezbędnych dokumentów związanych z oceną oddziaływania na środowisko w zakresie akustyki,
- Prowadzenie pomiarów hałasu, sporządzanie dokumentacji pomiarowej zgodnie z procedurami laboratorium akredytowanego (norma PN-EN ISO 17025:2005).

Zakres obowiązków może wymagać pracy w terenie.

Wymagania

- Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu akustyki (możliwość współpracy ze studentem V roku) bądź z zakresu inżynierii środowiska, ochrony środowiska,
- Mile widziane doświadczenie związane z tworzeniem dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska oraz wykonywaniem analizy w zakresie propagacji hałasu,
- Podstawowe umiejętności obsługi miernika poziomu dźwięku (Bruel & Kjaer),
- Znajomość aktualnych przepisów z zakresu ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz unijnych, w szczególności dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, w tym ochrony przed hałasem,
- Umiejętność modelowania w programie SoundPLAN,
- Mile widziana umiejętność modelowania w programie HPZ,
- Mile widziana znajomość programów graficznych oraz specjalistycznych: Bentley PowerSurvey/AutoCAD/QGIS/ArcGIS,
- Samodzielność w działaniu,
- Zdolności analityczne oraz umiejętność pracy w zespole,
- Prawo jazdy kat. B,
- Język angielski w stopniu komunikatywnym,
- Znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy

Zatrudnionej osobie oferujemy:

-ciekawą, pełną wyzwań prace w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i międzynarodowym,
-możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń i zróżnicowane możliwości rozwoju,
-współpracę z profesjonalnym oraz zgranym zespołem,
-zatrudnienie w formie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin,
-pracę przy ciekawych projektach infrastrukturalnych zarówno w aspekcie projektowym jak i doradczym,
-elastyczne godziny pracy dla osób odpowiedzialnie zarządzających realizacją zadań,
-możliwość udziału w międzynarodowych projektach,
-samodzielność w proponowaniu i wdrażaniu rozwiązań rozwojowych,
-ubezpieczenie grupowe,
-pakiet prywatnej opieki medycznej,
-świadczenia socjalne,
-kartę MultiSport,

Inne informacje

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o składanie aplikacji zawierającej CV w języku polskim wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Praca możliwa do podęcia w Katowicach, Krakowie lub Warszawie.

WYG International Sp. z o.o.

Firma WYG International jest obecna w Polsce od 1999 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Posiadamy dobrze rozwiniętą sieć biur regionalnych zlokalizowanych w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie.

 WYG International zatrudnia wysokiej klasy inżynierów i ekspertów, którzy świadczą usługi w zakresie projektów inwestycyjnych dla budownictwa, infrastruktury technicznej, energetyki oraz dla sektora ropy i gazu. W zakresie naszego działania znajdują się: zarządzanie projektami, doradztwo techniczne, projektowanie obiektów infrastruktury transportowej i technicznej, oceny i badania środowiskowe oraz inne niezbędne dla realizacji inwestycji analizy i konsultacje.