Więcej  ›
29.03.2024 29 marca 2024

Inżynier ds. projektów energetycznych

Pracodawca: Xella Polska Sp. z o.o. Numer referencyjny: 133336 Data publikacji: 22 listopada 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Energia: Gospodarowanie energią i efektywność energetyczna
Przemysł i inżynieria: Górnictwo i geologia inżynierska

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

Jako Inżynier ds. projektów energetycznych, Twoim celem będzie poprawa wydajności poprzez realizację projektów związanych z energią i wprowadzanie zmian tam, gdzie jest to potrzebne. Będziesz ściśle współpracować z jednostkami operacyjnymi i centralnym Departamentem Zarządzania Energią.

Odpowiedzialności:
• Identyfikacja i realizacja projektów w celu osiągnięcia oszczędności w zakresie energii i emisji CO2.
• Wsparcie w opracowaniu i wdrożeniu strategii energetyki słonecznej.
• Zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami, regulacjami i dotacjami.
• Zarządzanie projektami wymiany kotłów.
• Prowadzenie zapisów oraz regularne zbieranie i raportowanie danych z monitorowania energii.
• Przeprowadzanie oceny energetycznej budynków i maszyn.
• Prowadzenie komunikacji z Grupowym Działem Zarządzania Energią.

Zadania:
• Wykonywanie pomiarów i analiz technicznych (dotyczących sprężonego powietrza, odzysku ciepła, straty ciepła, technologii kotłowej, obiegu wodno-parowego) naszych procesów produkcyjnych.
• Identyfikacja, ocena i realizacja środków efektywności energetycznej.
• Dbałość, aby zakłady utrzymywały i poprawiały swoje poziomy wydajności.
• Rozwój projektu i zarządzanie projektami wymiany kotłów.
• Wspieranie rozwoju strategii energetyki słonecznej oraz zarządzanie projektami w tym zakresie.
• Porównywanie zużycie energii z najlepszymi praktykami.
• Zapewnienie technicznych i praktycznych porad dotyczących efektywności energetycznej.

Wymagania

Nasze wymagania

  • Ukończone studia inżynierskie z naciskiem na inżynierię energetyczną, inżynierię dostaw, inżynierię procesową lub inne podobne wykształcenie techniczne.
  • Doświadczenie zawodowe w zakresie energochłonnych procesów przemysłowych.
  • Doświadczenie w realizacji projektów związanych z energią: od planowania przez wykonanie i kontrolę, po rozruch.
  • Umiejętność zarządzania projektami.
  • Prawo jazdy kat. B.
  • Podstawowa wiedza w zakresie doboru i stosowania dotacji oraz ich realizacji i rozliczania.
  • Wysoki stopień elastyczności, inicjatywy, praktycznego podejścia, umiejętności pracy zespołowej i komunikacji, a także gotowość do podróżowania po kraju.
  • Bardzo dobra znajomość Office 365 oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

To oferujemy

  • Pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Ciekawy i pełen wyzwań zakres zadań.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i udziału w ciekawych projektach prowadzonych w międzynarodowych grupach.
  • Pracę w dobrej atmosferze, wśród pracowników, którzy stawiają na relacje i wzajemną współpracę,
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie, opieki medycznej i karnetów sportowo-rekreacyjnych,
  • Narzędzia pracy: samochód służbowy, laptop, telefon.
  • Możliwość udziału w szkoleniach, w tym w zajęciach z j. angielskiego.

Xella Polska Sp. z o.o.

O nas

Xella Polska jest liderem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producentem wysokiej klasy produktów z betonu komórkowego Ytong (najstarszej marki betonu komórkowego na świecie), wyrobów wapienno-piaskowych Silka i mineralnych płyt izolacyjnych Multipor. Dostawca innowacyjnych materiałów budowlanych i usług, w tym prekursorskich na polskim rynku systemów do szybkiej budowy. Xella wspiera digitalizację w budownictwie, w tym projektowanie w technologii BIM. Obecnie Xella prowadzi produkcję w 11 nowoczesnych zakładach w Polsce, w których z sukcesem wdrożono lean manufacturing. Produkty Ytong, Silka i Multipor sprzedawane są w ok. 1000 punktów dystrybucyjnych w całym kraju oraz eksportuje się je na kraje ościenne (Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę i Szwecję). W 2020 roku marka Ytong obchodziła 25-lecie obecności w Polsce.
Więcej informacji na stronie: www.ytong-silka.pl

Xella oznacza innowacyjne, bezpieczne i zrównoważone materiały budowlane i izolacyjne. Jest dostawcą rozwiązań dla energooszczędnego, zdrowego i zoptymalizowanego pod względem kosztów budownictwa. Jednak nie tylko nasze produkty są symbolem zrównoważonego rozwoju. Jako firma dążymy również do jak najlepszego wykorzystania zasobów ludzkich, naturalnych i finansowych w interesie zrównoważonego rozwoju. W zakresie emisji gazów cieplarnianych Xella ma ambicję zmniejszenia intensywności emisji CO2 o 30% do 2030 roku.