Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Program Płatnych Praktyk Letnich SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

10 grudnia otwarcie ofert przetargowych na odbiór odpadów w stolicy

a+a-    Powrót       07 grudnia 2018       Odpady   

Jest przesunięty termin składania ofert przetargowych na odbiór odpadów na 10 grudnia. Jest to spowodowane wpłynięciem protestu do specyfikacji. Do piątku podejmiemy decyzję, czy go uwzględniamy, czy nie – poinformował w czwartek wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Więcej o problemie odbioru odpadów od mieszkańców stolicy pisaliśmy tutaj.

W stolicy od 1 stycznia 2019 roku ma obowiązywać nowy system śmieciowy, zgodny z rozporządzeniem ministra środowiska z lipca 2017 roku. Według tego rozporządzenia odpady mają być zbierane w podziale na pięć frakcji: odpady zmieszane, szkło, papier, w tym tektura, odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, metale i tworzywa sztuczne. Teraz w Warszawie śmieci zbiera się w podziale na trzy frakcje: suche segregowane, mokre zmieszane oraz szkło.

W celu dostosowania się do nowych regulacji miasto rozpisało przetarg. Pierwsze postępowanie oprotestowały biorące w nim udział firmy. Po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej termin składania ofert został przesunięty. W zeszłym tygodniu wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski poinformował, że oferty zostaną otwarte 4 grudnia, ale w czwartek na konferencji prasowej w ratuszu poinformował, że zostało to przełożone.

Na pytanie, czy jest planowany okres przejściowy ze względu na krótki czas od otwarcia ofert do rozpoczęcia obowiązywania nowego systemu, dzielącego gospodarowanie odpadami na pięć frakcji, odpowiedział, że nowe regulacje będą wprowadzane stopniowo. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Recyklomaty na ulicach Warszawy. Za wrzucenie opakowania będą benefity (23 maja 2019)Jak segregować odpady? Ministerstwo Środowiska podpowiada (13 maja 2019)Radom: Rozstrzygnięto przetarg na budowę PSZOK (02 maja 2019)Raport o stanie gminy to znacznie więcej niż tylko statystyka (30 kwietnia 2019)Ruda Śląska uruchomiła aplikację, która wspomóc ma selektywną zbiórkę odpadów (24 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony