Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Super-Mata Plus - szklana wełna o doskonałym współczynniku przewodzenia ciepła firmy Saint-Gobain
GoBloo firmy Columbus Energy

Trzy instytucje leczniczo-opiekuńcze otrzymają ponad 10 mln zł na poprawę efektywności energetycznej

a+a-    Powrót       19 lutego 2019       Budownictwo   

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod Warszawą i Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie uzyskają wsparcie finansowe ze środków krajowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania poprawiające efektywność gospodarowania energią elektryczną i cieplną. Inwestycje przyniosą wymierne korzyści ekologiczne i oszczędności finansowe, ale także podwyższą standard pobytu pacjentów i podopiecznych.

Wszystkie trzy umowy regulujące przekazanie dotacji 18 lutego 2019 r. podpisał z przedstawicielami beneficjentów wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski. W każdym przypadku efekty ekologiczne przedsięwzięć oznaczają zmniejszenia emisji CO2, co – w adekwatnej skali – przyczyni się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Realizacja umów skutkować będzie również zmniejszeniem zużycia energii pierwotnej i końcowej w budynkach, a ponadto zapewni produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Działania podnoszące efektywność energetyczną przyniosą dodatkowo komfort pobytu, leczenia i rehabilitacji pacjentów i podopiecznych we wspomnianych trzech placówkach. Zwiększy się także wygoda socjalna osób ich odwiedzających.

Przekazanie wszystkich trzech dotacji umożliwił program priorytetowy NFOŚiGW Poprawa jakości powietrza, Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.

Więcej informacji o projektach tutaj.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji (20 marca 2019)Polityka klimatyczna to nie idée fixe, ale konkret finansowy i gospodarczy (20 marca 2019)Ponad 3 mln zł na termomodernizację SGGW (20 marca 2019)Świnoujście: 3 mln zł na termomodernizację budynków szkolnych (20 marca 2019)Kraków: Termomodernizacja przychodni zdrowia (14 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony