Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Prawo ochrony środowiska - prestiżowe studia podyplomowe Uczelnia Łazarskiego

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”

a+a-    Powrót       03 stycznia 2020       Zrównoważony rozwój   

Minister Klimatu, jako Operator Programu "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu", rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie projektów bilateralnych ze środków Funduszy Norweskich i EOG. Maksymalna kwota finansowego wsparcia to 20 tys. euro.

Celem naboru jest wsparcie przedsięwzięć, których zadaniem jest nawiązywanie lub wzmacnianie kontaktów dwustronnych pomiędzy podmiotami z Polski i podmiotami z Państw-Darczyńców.

Rodzaj Projektów kwalifikujących się do dofinansowania

Projekty kwalifikujące się do dofinansowania muszą mieć charakter bilateralny oraz nieinwestycyjny, a także muszą dotyczyć takich obszarów jak: energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne; łagodzenie zmian klimatu i adaptacja; środowisko i ekosystemy.

Wydarzenie ma charakter bilateralny, jeśli biorą w nim udział przedstawiciele z przynajmniej jednego Państwa-Darczyńcy oraz Polski. Potwierdzeniem bilateralnego charakteru Projektu jest dostarczenie listu intencyjnego lub umowy partnerskiej na etapie składania wniosku o dofinansowanie, wraz z programem wizyty studyjnej, zaproszeniem na seminarium, warsztaty lub konferencję, albo wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Przed zawarciem umowy w sprawie realizacji Projektów wymagane będzie przedstawienie podpisanej umowy partnerskiej w języku angielskim i jej tłumaczenia na język polski.

Podmioty mogące ubiegać się o dofinansowanie Projektów bilateralnych

O dofinansowanie w ramach naboru wniosków mogą ubiegać się podmioty wskazane w art. 7.2 Regulacji ws. wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz Regulacji ws. wdrażania Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Każdy podmiot, prywatny lub publiczny, komercyjny lub niekomercyjny oraz organizacje pozarządowe, ustanowione jako podmiot prawa w Polsce są uznawane za Wnioskodawców kwalifikujących się do udziału w naborze wniosków o dofinansowanie Projektów bilateralnych.

Każdy podmiot, prywatny lub publiczny, komercyjny lub niekomercyjny oraz organizacje pozarządowe, ustanowione jako podmiot prawa w danym Państwie-Darczyńcy są uznawane za partnerów kwalifikujących się do udziału w Projektach bilateralnych.

Wnioski można składać od 10 stycznia do 30 września 2020 r.

Szczegóły o naborze wniosków dostępne na stronie Ministerstwa Klimatu.

Źródło: Minsterstwo Klimatu

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Samorządy potrafią być samorządne i z inicjatywą. Ale to droga ciągle pod górę (17 września 2020)Otwarte nabory dla przedsiębiorców w ramach programów krajowych i regionalnych (10 września 2020)ONZ ustanowił 7 września Międzynarodowym Dniem Czystego Powietrza dla błękitnego nieba (07 września 2020)Nowy pakiet finansowania poprawy efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych (01 września 2020)Kontrola NIK wykazała nieprawidłowości w finansowaniu termomodernizacji mieszkań w Piekarach Śląskich (28 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony