Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Asystent - nauki o Ziemi i środowisku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Specjalista w Wydziale Organizacyjnym w Departamencie Organizacyjno – Finansowym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

163 nowe miejsca pracy w gminach z Naturą 2000

a+a-    Powrót       03 kwietnia 2018       Rynek pracy   

163 nowe miejsca pracy stworzą przedsiębiorcy w podlaskich gminach, gdzie są obszary chronione siecią Natura 2000. Urząd marszałkowski w Białymstoku podpisał z blisko 30 firmami umowy na dotacje na ten cel. Umowy podpisywano sukcesywnie od środy do piątku. Wartość podpisanych umów to 28,7 mln zł, z czego z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 pochodzi 11,5 mln zł - poinformował PAP urząd marszałkowski.

- Łącznie w przeprowadzonym wcześniej konkursie na dotacje, które mają pomagać tworzyć miejsca pracy w gminach, gdzie jest dużo obszarów chronionych, dostało 40 projektów; gdy wszystkie będą zrealizowane powstanie 213 nowych miejsc pracy - przypomina wicemarszałek województwa Maciej Żywno. Dotacje dostały firmy z różnych branż, np. turystycznej, szkutniczej, metalowej czy drzewnej. - Podlaskie obszary Natura 2000 powinny być przyjazne dla biznesu - podkreśla Żywno i dodaje że wspieranie firm z takich miejsc pokazuje, że w regionie "potrafimy zachować równowagę pomiędzy ochroną dziedzictwa przyrodniczego, a wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości".

Wnioski do nowego konkursu do 25 kwietnia

W urzędzie marszałkowskim trwa nowy konkurs na takie same dotacje. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy z gmin z Naturą 2000 mogą składać swoje wnioski do 25 kwietnia. Do podziału jest kwota 34 mln zł. Konkurs ma być rozstrzygnięty w październiku. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Geotechnologie, Hydrotechnika, Transport Wodny - nowy kierunek studiów w Poznaniu (18 czerwca 2019)40 tysięcy nowych miejsc pracy według scenariusza dynamicznego rozwój energetyki wiatrowej (12 czerwca 2019)Projekt ws. rekompensat dla branż energochłonnych przyjęty przez Komitet Stały (07 czerwca 2019)Czy NGOs interesują się GMO? MŚ po raz kolejny ogłasza nabór ich przedstawicieli do Komisji GMM/GMO (04 czerwca 2019)Odchodzenie od węgla w dwóch odsłonach (31 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych