Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. planowania i wykonania Ministerstwo Energii
EVBox PublicLine - stacja ładowania pojazdów elektrycznych w przestrzeniach publicznych firmy Engie

20 mln zł na pożyczki dla start-upów

a+a-    Powrót       06 marca 2019       Zrównoważony rozwój   

Konsorcjum, któremu przewodniczy Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego uzyskało 20 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego na udzielanie pożyczek przeznaczonych na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych start-upów z terenu województwa małopolskiego.

We wtorek przedstawiciele konsorcjum, utworzonego przez MARR wraz z Tarnowską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Agencją Rozwoju Małopolski Zachodniej podpisali umowę z BGK umożliwiająca finansowanie pożyczek dla start-upów.

Jak wyjaśniła prezes MARR Małgorzata Popławska, partnerzy konsorcjum będą mieli do dyspozycji kwotę 20 mln zł. Wsparcie skierowane jest do małych i średnich przedsiębiorstw działających rynku nie dłużej niż 24 miesiące.

Otrzymać one mogą pożyczki w wysokości od 10 tys. do 900 tys. zł bez wkładu własnego, z okresem spłaty rozłożonym na 84 miesiące.

Preferowane są projekty inwestycyjne z obszaru regionalnych inteligentnych specjalizacji wyznaczonych przez województwo małopolskie oraz prowadzone na terenach o niskiej aktywności gospodarczej. Są to powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, gorlicki, nowosądecki, limanowski, proszowicki. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Piotrków Kujawski: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków (21 marca 2019)Ponad 3 mln zł na termomodernizację SGGW (20 marca 2019)Świnoujście: 3 mln zł na termomodernizację budynków szkolnych (20 marca 2019)Częstochowa: Blisko 10 mln zł na zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego (19 marca 2019)Czeski rząd nie wesprze prywatnych zakupów samochodów elektrycznych (19 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony