Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca Energetyczny ds. sprzedaży bezpośredniej (D2D) Columbus Energy S.A.
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej

25 proc. OZE w 2035 r. w ukraińskim miksie energetycznym

a+a-    Powrót       20 lutego 2019       Energia   

Realizowany w regionie Dnipropetrovsk w środkowej Ukrainie projekt PV Pokrovskaya SPP ma zainstalowaną pojemość 240 MWac (323 MWdc) i będzie w pełni wyposażony wysoko wydajnymi modułami monokrystalicznymi PERC z 72 ogniwami firmy Risen Energy, producenta modułów fotowoltaicznych. Po zakończeniu budowy zakład będzie w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie ponad 200 000 gospodarstw domowych w Ukrainie i przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 400 000 ton rocznie.

Według Risen Energy projekt, który ma stać się największą elektrownią słoneczną w Ukrainie, znacznie przyczyni się do osiągnięcia celów energetycznych kraju w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i utworzy znaczną przewagę gospodarczą i społeczną w regionie.

W 2018 r. tylko 2 proc. OZE

Ukraiński sektor energii odnawialnej charakteryzuje się ogromnym potencjałem rozwoju. Udział odnawialnych źródeł energii w rynku energetycznym kraju wynosił w roku 2018 zaledwie 2 proc. W celu zdywersyfikowania źródeł energii i wzmocnienia niezależności energetycznej rząd Ukrainy przyjął krajowy plan energetyczny, którego założeniem jest zwiększenie udziału energii odnawialnej w konsumpcji energetycznej do 25 proc. do roku 2035.

Zgodnie ze strategią energetyczną Ukrainy udział energii odnawialnej w końcowym spożyciu energii ma wzrosnąć do 11 proc. w roku 2020 i 25proc. w roku 2035. Duże projekty infrastrukturalne, jak Pokrovskaya SPP, są ważnymi kamieniami milowymi na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów. Cieszymy się, że nasz projekt może przyczynić się do wdrożenia strategii energetycznej Ukrainy – skomentował główny dyrektor wykonawczy firmy DTEK Philipp Leckebusch.

Źródło: Risen Energy Co., Ltd / Centrum Prasowe PAP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czas, start! Dziś ruszył nowy nabór wniosków do programu „Mój Prąd”, do rozdysponowania ponad 800 mln zł (13 stycznia 2020)Przy Elektrowni Bełchatów powstanie farma fotowoltaiczna o powierzchni 100 ha (21 listopada 2019)Na składowisku odpadów powstanie farma fotowoltaiczna (21 listopada 2019)Plany budowy instalacji fotowoltaicznych na terenach kolejowych. Podpisano list intencyjny (05 września 2019)270 proc. wzrostu przychodów Columbus Energy (13 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony