Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inżynier Rezydent – branża kolejowa Smart-HR
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

300 ml zł z NCBR na nowatorskie projekty motoryzacyjne

a+a-    Powrót       15 maja 2018       Transport   

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II edycję konkursu INNOMOTO. Do rozdysponowania jest 300 mln zł na innowacyjne projekty i produkty w przemyśle motoryzacyjnym. - Sektor motoryzacyjny to jedna z najważniejszych branż gospodarczych w Polsce, z dużym potencjałem wzrostu innowacyjności – powiedział PAP wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Nabór wniosków rozpoczął się 11 maja i potrwa do 10 lipca.

Do tej pory 170 mln zł na elektromobilność

Program sektorowy INNOMOTO został ogłoszony przez wicepremiera Jarosława Gowina we wrześniu 2016 roku, a wynika bezpośrednio z realizowanej przez rząd Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Podsumowując dotychczasowy przebieg programu INNOMOTO, Gowin podkreślił, że z 250 mln zł przyznanych w ramach I edycji, aż 170 mln dotyczyło projektów z zakresu elektromobilności.

Dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski zaznaczył, że w ramach programu dofinansowywane będą zarówno projekty będące w fazie naukowo-badawczej, jak i prototypy produktów. Dofinansowanie przeznaczone jest na pojazdy lub ich komponenty, a obejmie od 35 do 80 proc. wartości projektu. W konkursie mogą brać udział zarówno mikroprzedsiębiorstwa i sektor MŚP, jak też duże firmy oraz konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi. - Mamy nadzieję na rozwój współpracy przemysłu z ośrodkami naukowymi – powiedział Chorowski.

Nie dla firm z mazowieckiego

Konkurs INNOMOTO ma na celu wsparcie branży motoryzacyjnej w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, co w efekcie może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności polskiego sektora motoryzacyjnego w perspektywie do 2026 roku. Zgodnie z opracowaną w porozumieniu z przedsiębiorcami agendą badawczą, w ramach programu są realizowane projekty dotyczące konstruowania nowatorskich pojazdów i napędów, ale także technologii produkcji, regeneracji, odzysku i recyklingu oraz innowacyjnych części, komponentów i systemów do zastosowania w pojazdach. Do udziału w konkursie NCBR – jako agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – zaprasza przedsiębiorców lub konsorcja przedsiębiorców, z projektami obejmującymi prace rozwojowe realizowane poza województwem mazowieckim. Minimalna wartość projektu to milion, a maksymalna 30 mln zł.

Szczegółowe informacje o II konkursie dostępne są na stronie NCBR(1). (PAP)

Przypisy

1/ Dokumentacja dla Konkursu nr 6 w ramach Programu sektorowego INNOMOTO, finansowanego ze środków w ramach Działania 1.2 Sektorowe programy B+R POIR w 2016 r.
http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/innomoto/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Raport: 31 proc. komunikacji publicznej w miastach jest zelektryfikowane (05 grudnia 2018)Małopolskie: Blisko 30 mln zł na niskoemisyjny transport (22 listopada 2018)Trwa konkurs na innowacje w zakresie elektromobilności (09 listopada 2018)Elektromobilność w praktyce - szkolenia dla samorządów (06 listopada 2018)Małopolska: Blisko 30 mln zł na niskoemisyjny transport (30 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
20 przykładów dobrych praktyk polskich gmin - pobierz Przewodnik ECO-MIASTO