Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

35 jednostek straży gasiło pożar w firmie produkującej biomasę

a+a-    Powrót       08 stycznia 2019       Ryzyko   

35 jednostek straży gasiło pożar, do którego doszło ostatniej nocy na terenie firmy zajmującej się produkcją biomasy w Koniecpolu (Śląskie).

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach powiedział PAP, że pożar objął hałdę biomasy o wymiarach 25 na 25 metrów i wysokości 6 metrów.

W akcji brało udział 35 jednostek strażaków - zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i strażaków-ochotników. - O 4.24 sytuacja była opanowana, trwa przelewanie i dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych – przekazał dyżurny.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ZE PAK zapowiada inwestycje w OZE (06 sierpnia 2019)Rybnik: Ponad 4 mln zł dofinansowania na instalacje OZE (27 maja 2019)Energia z wilgotnej biomasy, czyli litewska technologia w Nidzicy (17 maja 2019)VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów w czerwcu w Chorzowie (16 kwietnia 2019)Biogazownia przy ZOO? To możliwe (11 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony