Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego firmy Menard
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Nowe Miasteczko: Ponad 6 mln zł dofinansowania na termomodernizację szkoły

a+a-    Powrót       10 października 2019       Budownictwo   

Za ponad 6 mln zł zostanie ocieplony Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie unijne, które przekazał członek zarządu Marcin Jabłoński. Dotacja wyniosła blisko 5,2 mln zł.

- W ramach realizacji naszych działań, związanych z wydatkowaniem pieniędzy unijnych, udało nam się zwiększyć liczbę środków na zadania termomodernizacji. To inwestycje bardzo potrzebne w skali województwa, na które czeka wiele samorządów - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

To już kolejna tego typu inwestycja w naszym regionie. Podobna pomoc została przyznana już wielu gminom w całym województwie, o czym przekonali się m.in. beneficjenci ze Skwierzyny, Żagania, czy też Krosna Odrzańskiego. Wszystkie projekty termomodernizacji łączą wspólne elementy. Z jednej strony zwiększają one komfort życia mieszkańców województwa lubuskiego, z drugiej pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Projekt w Nowym Miasteczku obejmuje cały szereg prac. Mowa tu np. o gruntownym ociepleniu ścian. Modernizacji doczeka się również system ogrzewania. Pojawią się także instalacje przystosowane do pozyskiwania mocy z odnawialnych źródeł energii. W efekcie uczniowie będą uczyć się w wyremontowanej placówce, a szkoła wyemituje mniej gazów cieplarnianych. - Dzięki inwestycji ten piękny obiekt odzyska dawny blask, a nauka będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach. Zawsze termomodernizacja budynków oświatowych cieszy nas podwójnie - podsumował Jabłoński.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Podlaskie: 54 mln zł z UE z programu regionalnego na termomodernizację (16 października 2019)Świętokrzyskie: Ponad 6 mln zł na termomodernizację budynków oświatowych (15 października 2019)Pomorskie: 18 mln zł na węzły integracyjne i termomodernizację i OZE (07 października 2019)Audyt energetyczny w praktyce. Najczęściej popełniane błędy (30 sierpnia 2019)Suwałki: Blisko 10 mln zł dofinansowania na termomodernizację (13 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony