Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Staż prawniczy w zespole Clean Air Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi
System C – nowy wymiar efektywności energetycznej. Zarządzenie ogrzewaniem i chłodzeniem obiektów komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

MŚ: 8797 umów na kwotę 140 mln zł w programie Czyste Powietrze

a+a-    Powrót       16 maja 2019       Powietrze i klimat   

W programie Czyste Powietrze podpisano już 8797 umów na kwotę niemal 140 mln zł - napisało na Twitterze Ministerstwo Środowiska. Poinformowało też, że liczba złożonych wniosków wynosi już blisko 52 tys.

Jak czytamy w tweecie resortu środowiska "najnowsze dane pokazują, że program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba składanych wniosków rośnie z każdym dniem". - Aktualnie podpisano już 8797 umów na kwotę sięgającą niemal 140 mln zł - podano.

Operatorami programu są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W ramach programu Czyste Powietrze beneficjenci mogą występować o dotacje i pożyczki na termomodernizację domu i wymianę pieca grzewczego. Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 mld zł w ciągu 10 lat. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Apel UMP do KE o przekazanie programu Czyste Powietrze polskim samorządom (05 lipca 2019)Gminy pomogą w realizacji programu Czyste Powietrze (03 lipca 2019)Pierwsze porozumienie w programie StopSmog - gmina Skawina dostanie ponad 11,1 mln zł (01 lipca 2019)Jedenaste województwo z uchwałą antysmogową (27 czerwca 2019)Co znalazło się w najnowszych konkluzjach Rady Europejskiej? (24 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony