Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Eko-Ankieter ATMOTERM S.A.
Pożyczka termomodernizacyjna na modernizację budynków wielorodzinnych firmy Alior Bank

MŚ: 8797 umów na kwotę 140 mln zł w programie Czyste Powietrze

a+a-    Powrót       16 maja 2019       Powietrze i klimat   

W programie Czyste Powietrze podpisano już 8797 umów na kwotę niemal 140 mln zł - napisało na Twitterze Ministerstwo Środowiska. Poinformowało też, że liczba złożonych wniosków wynosi już blisko 52 tys.

Jak czytamy w tweecie resortu środowiska "najnowsze dane pokazują, że program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba składanych wniosków rośnie z każdym dniem". - Aktualnie podpisano już 8797 umów na kwotę sięgającą niemal 140 mln zł - podano.

Operatorami programu są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W ramach programu Czyste Powietrze beneficjenci mogą występować o dotacje i pożyczki na termomodernizację domu i wymianę pieca grzewczego. Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 mld zł w ciągu 10 lat. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czyste Powietrze wspierane przez Catching-up Regions (05 lutego 2020)W Gdańsku oddano do użytku nowoczesną hermetyczną kompostownię (03 lutego 2020)Dofinansowania z "Czystego Powietrza" na piece gazowe będą sprawniej udzielane. NFOŚiGW podpisał umowę z PGNiG (31 stycznia 2020)Powstanie centralna ewidencja rodzaju ogrzewania budynków (30 stycznia 2020)NFOŚiGW testuje współpracę z samorządami przy „Czystym Powietrzu” (23 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony