Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Przy A4 i S8 powstaną nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

a+a-    Powrót       02 lipca 2019       Transport   

Sześć nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych powstanie w Miejscach Odpoczynku Podróżnych (MOP) przy autostradzie A4 i drodze ekspresowej S8 - poinformowała w poniedziałek w komunikacie spółka GreenWay Polska, która wybuduje stacje i będzie ich operatorem.

Jak podano, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała w przetargu spółkę GreenWay Polska jako podmiot, który wyposaży sześć MOP-ów przy autostradzie A4 i drodze ekspresowej S8 w ogólnodostępne punkty ładowania aut elektrycznych.

- Wszystkie stacje będą zlokalizowane na terenie MOP-ów I kategorii na odcinkach S8 Wrocław-Łódź oraz A4 Wrocław-Katowice. Na mocy podpisanej obecnie umowy GreenWay Polska będzie dzierżawił fragmenty nieruchomości, na których zlokalizowane są Miejsca Odpoczynku Podróżnych i dostarczał na nich płatne usługi ładowania elektryków - napisano.

Dodano, że stacje wzdłuż tych tras mają szansę powstać w ciągu najbliższego roku, chyba że przedłuży się okres oczekiwania na przyłączenie do sieci energetycznej. Wyjaśniono, że przy autostradzie A4 stacje powstaną na: MOP Krajków Południe, MOP Przysiecz, MOP Jankowice Wielkie i MOP Proboszczowice, a przy drodze ekspresowej S8: MOP Chojny i MOP Dąbrowa Wielka.

Zgodnie z komunikatem, przetarg na dostarczenie usług ładowania obejmował 13 lokalizacji, a GreenWay będzie obsługiwał największą ich liczbę. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Politechnika Wrocławska dzięki współpracy z Volvo realizować będzie doktoraty wdrożeniowe (11 lipca 2019)Węgierski rząd wesprze zakup niskoemisyjnych autobusów (09 lipca 2019)Dofinansowanie z RPO na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego i stacji ładowania ze standardami ISO (02 lipca 2019)MPiT: w Koninie powstanie zakład materiałów do baterii dla aut elektrycznych (01 lipca 2019)Nowe centrum badawcze dla sektora energetycznego i przemysłowego (28 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony