Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
05.03.2021 05 marca 2021

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie ochrony wód przed azotanami

   Powrót       29 grudnia 2020       Woda   

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania wniosków na dofinansowanie inwestycji, mających chronić wody przed zanieczyszczeniem azotanami, pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Pomoc jest finansowana z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a wnioski można składać od wtorku 29 grudnia 2020 r. do 26 lutego 2021 r.

Kto i na co może otrzymać wsparcie?

Jak sprecyzowała Agencja, wsparcie adresowane jest do gospodarstw prowadzących chów lub hodowlę zwierząt. Jednak o pomoc nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję i 60 proc. w przypadku młodego rolnika.

Jak wskazuje ARiMR, dofinansowanie może być przeznaczone na poprawę warunków gromadzenia nawozów naturalnych, a przypadku młodych rolników - także kiszonek. Wsparcie można otrzymać m.in. na koszty budowy, przebudowy lub zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek, jak również zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych. (PAP)

Czytaj: Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Projekt BEST: Morze Bałtyckie jest dobrem wspólnym, a jakość ścieków oczyszczonych jest kluczowa (16 października 2020)Wrześniowa nowelizacja Prawa wodnego wchodzi w życie (25 listopada 2019)Wody Polskie przekazały ponad 22 mln zł na badania jakości wody (08 lipca 2019)ARiMR ułatwi przygotowanie planów, które ograniczą przesadne nawożenie azotem (02 maja 2019)Wsparcie finansowe dla rolników dostosowujących się do Programu azotanowego (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony