Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ewidencji odpadów Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

CBA zawiadomiło prokuraturę ws. działania MPO na szkodę finansową Warszawy

a+a-    Powrót       09 października 2019       Odpady   

CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o zakup działki przez stołeczne MPO za cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski poinformował we wtorek PAP, że między 12 grudnia 2018 r. a 12 września tego roku funkcjonariusze Biura przeprowadzili kontrolę w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy w zakresie "wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy".

W wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50-hektarowej nieruchomości w Zielonce. - Według kontrolerów cena znacznie przekraczała faktyczną wartość nieruchomości – wskazał Brodowski. Wyjaśnił, że MPO – według deklaracji - nabyło nieruchomość pod budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). - MPO doskonale zdawało sobie sprawę w chwili zakupu, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie pozwala na taką inwestycję – dodał rzecznik.

Poinformował, że w związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

BDO: już 16 grudnia produkcyjne uruchomienie systemu (13 grudnia 2019)"Metropolia Warszawa" wzywa rząd do 50 proc. dofinansowania opłat za odpady (13 grudnia 2019)Dlaczego warto wziąć udział w konkursie Eco-Miasto? (05 grudnia 2019)11. Konferencja „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” w lutym (04 grudnia 2019)EKOTECH w trosce o środowisko (25 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony