Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowa realizacja instalacji PV – od produktu, po ubezpieczenie i opiekę rachunków Columbus Energy
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej

270 proc. wzrostu przychodów Columbus Energy

a+a-    Powrót       13 sierpnia 2019       Energia       Artykuł promocyjny   

Całe pierwsze półrocze 2019 roku pokazało, że polski rynek fotowoltaiki nabrał gigantycznego tempa. Spółka Columbus Energy wypracowała w tym okresie zysk dwukrotnie wyższy niż w całym poprzednim roku.

Spółka Columbus Energy S.A. opublikowała raport kwartalny, w którym informuje o 270-proc. wzroście przychodów w odniesieniu do wyników na koniec II kwartału 2018 roku. Grupa Kapitałowa Columbus Energy zamyka Q2 2019 roku ze skonsolidowanymi przychodami na poziomie 57 mln złotych.

W minionym kwartale, Spółka Columbus Energy S.A. intensywnie pracowała nad rozwojem struktury oraz umacnianiem marki wypracowując ponad 7,5 mln złotych zysku z działalności operacyjnej.

Spółka realizuje działania koncentrując się na rozwoju organizacji i skalowaniu biznesu oraz rozszerzeniu działalności o segment farm fotowoltaicznych. W porównaniu do II kwartału 2016 roku Spółka zanotowała 2 300 proc. wzrost przychodów.

- Dzisiaj dla Columbus Energy i jej bezpośrednich partnerów pracuje ponad 500 osób, a razem z siecią sprzedaży partnerów zewnętrznych i instalatorami jest to już ponad 1000 miejsc pracy – podkreśla prezes zarządu Columbus Energy S.A. Dawid Zieliński.

6 sierpnia 2019 roku Spółka zawarła kluczową umowę współpracy w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 355 MW, które w przyszłości mogą być sprzedane za 1,3 mld zł. W ramach realizacji strategii rozwoju, w dniu 10 lipca br., Spółka Columbus Energy S.A. poinformowała o rozpoczęciu budowy dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych, które wygrały aukcje z listopada zeszłego roku. Inwestycje powstaną w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim. - Wykorzystując potencjał polskiego rynku branży fotowoltaicznej, Columbus Energy ma ambicję stać się łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku - właścicielami gruntów, projektantami i właścicielami uprawnień do inwestycji, a wykonawcami inwestycji oraz instytucjami finansującymi - poinformował Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Spółka zamontowała już 6 200 instalacji fotowoltaicznych w całym kraju dla rodzin i firm. Ilość montaży przekłada się na ponad 100 000 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 32,5 MW.

Pełna treść raportu dostępna jest tutaj.

Źródło: Columbus Energy S.A.

Columbus EnergyArtykuł powstał przy współpracy z Columbus Energy

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program wsparcia OZE w Tychach, nawet 100 proc. dofinansowanie dla mieszkańców (28 lipca 2020)Raport IJ: inwestycje w energetyce mogą zasilić polski PKB o 200-300 mld zł (20 lipca 2020)Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy parkingu Parkuj i jedź (16 lipca 2020)100 000 wniosków w programie „Mój Prąd” (14 lipca 2020)Nadchodzą kolejne zmiany w ustawie o OZE (30 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony