Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

Ponad 22 mln zł dla instytucji na wymianę pieców i instalacje OZE na Dolnym Śląsku

a+a-    Powrót       27 listopada 2019       Energia   

Ponad 22 mln zł przekaże samorząd województwa dolnośląskiego instytucjom z Wrocławia i gmin ościennych na wymianę źródeł ciepła oraz odnawialne źródła energii (OZE). Fundusze na wymianę źródeł ciepła rozdysponuje w konkursie należąca do samorządu województwa dolnośląskiego Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski we wtorek podczas konferencji prasowej podkreślił, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego z gminy Wrocław i gminy ościennych. - O dotacje mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, towarzystwa budownictwa społecznego, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, Lasy Państwowe oraz kościoły i związki wyznaniowe - wyliczał marszałek.

Priorytet dla sieci ciepłowniczej

Wnioski o dotacje można składać od 4 grudnia do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Będą one przyjmowane do 8 stycznia. Marszałek dodał, że w konkursie w pierwszej kolejności będą preferowane podłączenia do sieci ciepłowniczej.

Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzy Michalak podkreślił, że każdy z projektów ubiegających się o dofinansowane musi mieć wartość co najmniej 500 tys. zł. - Wysokość dofinansowania poszczególnych projektów to do 85 proc. kosztów kwalifikowanych - mówił. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak wygląda transformacja energetyczna w stolicy Norwegii? (10 lutego 2020)Biogazownia, która zaskarbiła sobie lokalną społeczność (18 października 2019)Sejm za poprawkami Senatu do ustawy wprowadzającej kary za sprzedaż i import kopciuchów (17 października 2019)W ostatnim roku na Podhalu 120 odbiorców ciepła geotermalnego podłączonych do sieci (23 września 2019)Sejm za karami finansowymi za sprzedaż kopciuchów i obligiem podłączania się do sieci ciepłowniczych (12 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony