Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny audytor energetyczny (ciepłownictwo, chłodnictwo, audyty budynków, procesy przemysłowe) Energomix Sp. zo. o.
Zespoły kogeneracyjne zasilane paliwami gazowymi Horus Energia

Ponad 22 mln zł dla instytucji na wymianę pieców i instalacje OZE na Dolnym Śląsku

a+a-    Powrót       27 listopada 2019       Energia   

Ponad 22 mln zł przekaże samorząd województwa dolnośląskiego instytucjom z Wrocławia i gmin ościennych na wymianę źródeł ciepła oraz odnawialne źródła energii (OZE). Fundusze na wymianę źródeł ciepła rozdysponuje w konkursie należąca do samorządu województwa dolnośląskiego Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski we wtorek podczas konferencji prasowej podkreślił, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego z gminy Wrocław i gminy ościennych. - O dotacje mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, towarzystwa budownictwa społecznego, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, Lasy Państwowe oraz kościoły i związki wyznaniowe - wyliczał marszałek.

Priorytet dla sieci ciepłowniczej

Wnioski o dotacje można składać od 4 grudnia do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Będą one przyjmowane do 8 stycznia. Marszałek dodał, że w konkursie w pierwszej kolejności będą preferowane podłączenia do sieci ciepłowniczej.

Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzy Michalak podkreślił, że każdy z projektów ubiegających się o dofinansowane musi mieć wartość co najmniej 500 tys. zł. - Wysokość dofinansowania poszczególnych projektów to do 85 proc. kosztów kwalifikowanych - mówił. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W perspektywie dekady miks energetyczny będzie znacznie bardziej zróżnicowany (18 września 2020)Stalowa Wola: Blisko 4 mln zł dotacji na rozbudowę sieci ciepłowniczej (07 sierpnia 2020)W Tarnowie powstanie instalacja kogeneracyjna produkująca energię z odpadów (15 czerwca 2020)Rusza projekt zmiennofazowych magazynów ciepła i chłodu w instalacji ciepła sieciowego (10 czerwca 2020)Gdynia: Rozpoczyna się program likwidacji kopciuchów na 2020-2023 (28 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony