Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Nowy Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2020 w Dubaju

a+a-    Powrót       03 marca 2020       Management   

Przygotowanie polskiej ekspozycji na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju - to główne zadanie Adriana Malinowskiego. Dotychczasowy dyrektor Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju zastąpił na tym stanowisku obecnego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę Rady Ministrów w tej sprawie.

Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich potrwa od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r. pod hasłem przewodnim „Łącząc umysły, tworząc przyszłość” („Connecting Minds, Creating the Future”). EXPO w Dubaju ma być katalizatorem łączącym umysły z całego świata oraz mobilizować uczestników do podjęcia wokół wspólnych wyzwań o zasięgu globalnym. Organizatorzy EXPO pogrupowali te wyzwania wokół trzech przewodnich zagadnień: Opportunity, Mobility, Sustainability (Możliwość, Mobilność, Zrównoważony Rozwój).

Obecność Polski na EXPO

Wystawy EXPO należą do największych i najbardziej prestiżowych imprez promocyjnych o zasięgu globalnym, które przyciągają miliony zwiedzających. Tematyka wystaw EXPO w coraz większym stopniu związana jest ze wspólnym poszukiwaniem rozwiązań problemów globalnych naszej cywilizacji. Polska uczestniczyła już w EXPO w Mediolanie (2015) oraz w EXPO w Astanie (2017). Będziemy jednym ze 180 krajów, które wezmą udział w EXPO 2020 w Dubaju.

Czytaj: Polski pawilon na EXPO 2017 w Kazachstanie

O udziale w EXPO 2020 polski rząd zdecydował 7 marca 2018 r., podejmując uchwałę Nr 44/2018 w sprawie powołania Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pierwszym komisarzem został Tomasz Pisula, ówczesny prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., która została realizatorem tego zadania.

20 grudnia 2018 r. polski rząd przyjął uchwałę Nr 146/2018 w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Udział Rzeczypospolitej Polskiej w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju w Państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w latach 2019-2021”.

Adrian Malinowski

Adrian Malinowski jest absolwentem stosunków międzynarodowych (specjalizacja zarządzanie i nauki ekonomiczne) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W latach 2004-2018 pracował w Banku Zachodnim WBK S.A. Odpowiadał tam za kreację produktów, strategii sprzedaży i jej egzekucję, zarządzanie procesem retencji produktów i klientów, budowanie relacji z siecią dystrybucji oraz partnerami zewnętrznymi oraz organizację wydarzeń. W latach 2012-2018 pełnił funkcje menedżerskie i dyrektorskie. W latach 2018-2020 był zastępcą, a następnie dyrektorem Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a potem również w Ministerstwie Rozwoju. W tym czasie odpowiadał za gospodarcze relacje bilateralne z krajami UE oraz krajami trzecimi, współpracę z organizacjami międzynarodowymi (OECD, WHO, UNIDO), identyfikację i likwidację barier handlowych, politykę handlową oraz cła i środki ochronne. Reprezentował Polskę w Komitecie ds. Polityki Handlowej przy Radzie Europejskiej, odpowiadał także za promocję gospodarczą na arenie międzynarodowej i ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorstw, realizując działania strategiczne państwa określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Źródło: MR

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 2 mld zł kredytu z EBI na budowę fabryki baterii do aut elektrycznych w Polsce (27 marca 2020)Ministerstwo klimatu ogłasza konkurs dla miast – „Lider w kategorii” (23 marca 2020)Zgłoszenia do Polish Challenge Fund do końca kwietnia (19 marca 2020)Czy nowa strategia przemysłowa UE okaże się odporna na działanie wirusa SARS-Cov-19? (17 marca 2020)Świat zwalnia tempo, a środowisko łapie oddech (17 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony