Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Referendarz w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Małgorzata Golińska sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska

a+a-    Powrót       15 maja 2020       Management   

Premier Mateusz Morawiecki powołał Małgorzatę Golińską na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska. Na dziś dzień w kierownictwie MŚ zasiadają: Michał Woś – Minister Środowiska, oraz sekretarz Golińska.

Małgorzata Golińska urodziła się w 1980 roku w Szczecinku. Jest absolwentką Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (specjalizacja Gospodarka leśna). Ukończyła także studia podyplomowe „Integracja europejska-agrobiznes i obszary wiejskie” na tej samej uczelni.

Od początku kariery zawodowej związana z Nadleśnictwem Szczecinek (RDLP Szczecinek). Pracowała tam jako podleśniczy, pełniła obowiązki leśniczego szkółkarza oraz odpowiadała za sprawy związane z nasiennictwem leśnym. W 2011 roku została powołana na stanowisko leśniczego. W latach 2010-2015 była radną Rady Miasta Szczecinek, pracowała w Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Samorządności.

Czytaj: Powraca Ministerstwo Środowiska. Znamy szczegółowy zakres działania resortu

Od 2015 roku Małgorzata Golińska pełni funkcję posła na Sejm RP. Pracowała w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w tym podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Była członkiem sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, w tym podkomisji stałej ds. finansów samorządowych oraz ds. ustroju samorządu terytorialnego oraz Komisji Obrony Narodowej.

W latach 2018-2019 Małgorzata Golińska pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, zaś w latach 2019-2020 sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu.

Jest również członkiem Rady Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz delegatem Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej.

Czytaj: Powołano Ministra Środowiska. Urząd obejmie Michał Woś

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kto może spowodować szkodę w środowisku? GDOŚ wyjaśnia (08 lipca 2020)Andrzej Śliwka został nowym wiceministrem aktywów państwowych. (18 czerwca 2020)Łukasz Młynarkiewicz prezesem Państwowej Agencji Atomistyki (12 maja 2020)Robert Chciuk nowym zastępcą prezesa Wód Polskich ds. usług wodnych (02 kwietnia 2020)Powraca Ministerstwo Środowiska. Znamy szczegółowy zakres działania resortu (25 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony