Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Monitorowania Rozwoju Główny Urząd Statystyczny
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

22 zrównoważone projekty do czerpania inspiracji

a+a-    Powrót       06 listopada 2019       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

Uroczystością ogłoszenia międzynarodowych zwycięzców, która odbyła się 4 listopada br. podczas francuskich targów Batimat, zakończyła się 7. edycja konkursu the Green Solutions Awards 2019.

Dwadzieścia dwa projekty, zgłoszone w trzech kategoriach: budynek, dzielnica i infrastruktura, zostały nagrodzone przez sieć Construction21 po dziewięciu miesiącach rywalizacji, najpierw na polu krajowym, a następnie międzynarodowym. Przyznano 4 nagrody główne, 5 nagród i 13 wyróżnień.

Wśród konkursowych kandydatów znalazły się projekty z 37 różnych państw, co zdaniem organizatorów pokazuje, że walka ze zmianami klimatu mobilizuje specjalistów na całym świecie.

Przykładowe projekty? W kategorii budynek międzynarodowym zwycięzcą został np. Uniwersytet Środowiska w Meksyku, który nie produkuje ścieków, uprawia własną żywność i jest otoczony lasem. Z projektów infrastrukturalnych wyróżnienie dostał np. chiński Changyuan River Wetland Natural Park, gdzie lista działań obejmuje zarówno energetykę odnawialną, jak i gospodarkę wodną czy odpadową.

Ze wszystkimi nagrodzonymi projektami można się zapoznać tutaj.

W 7. edycji konkursu nie znalazł się żaden projekt z Polski. Czy zmieni się to za rok?

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Samorządowcy chcą nowej metropolii. Wśród priorytetów ochrona środowiska (18 lutego 2020)Targi Zero Waste w kwietniu w Krakowie (12 lutego 2020)Raport: przemysł wytwórczy i producenci żywności najbardziej wpływają na środowisko (06 lutego 2020)Polska i Francja będą dążyć, by UE była neutralna klimatycznie do 2050 r. (04 lutego 2020)Miasta mają jeszcze miesiąc, by zgłosić się do konkursu Eco-Miasto (28 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony