Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
24.01.2021 24 stycznia 2021

Marek Gróbarczyk powołany na sekretarza stanu w MI

Marek Gróbarczyk, który przed rekonstrukcją rządu pełnił funkcję Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, będzie odpowiadał za gospodarkę wodną oraz realizację inwestycji w sektorze gospodarki morskiej i wodnej w resorcie infrastruktury.

   Powrót       19 listopada 2020       Management   

O powołaniu Marka Gróbarczyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury poinformował we wtorek na Twitterze Szymon Huptyś, rzecznik prasowy w MI. Jak czytamy na stronie ministerstwa, Gróbarczyk jest odpowiedzialny „za sprawy związane z gospodarką wodną oraz realizację inwestycji w sektorze gospodarki morskiej i wodnej”.

Gróbarczyk - sylwetka

Gróbarczyk ukończył studia na Wydziale Mechanicznym w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni, studia podyplomowe na kierunku telekomunikacja cyfrowa w Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy oraz kursy z dziedziny zarządzania i finansów. - W 2007 r. sprawował urząd Ministra Gospodarki Morskiej odpowiadając między innymi za budowę falochronu osłonowego dla terminala gazowego w Świnoujściu oraz projekt budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W latach 2008-2009 pełnił funkcję eksperta w Kancelarii Prezydenta RP do spraw gospodarki morskiej i energetyki. W latach 2015-2020 Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Poseł na Sejm RP IX kadencji – wymieniono w biogramie nowego wiceministra.

Zmiany w rządzie

Przypomnijmy, że gospodarka wodna trafiła do MI w ubiegłym tygodniu. Wcześniej podczas rekonstrukcji rządu dział ten przeniesiono do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jednocześnie likwidując Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, któremu przewodził właśnie Marek Gróbarczyk.

Czytaj: Do trzech razy sztuka, czyli gospodarka wodna w rękach Ministra Infrastruktury

Ostatnio na mocy rozporządzenia powołano także pełnomocnika Pełnomocnikiem Rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, którym jest sekretarz stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zgodnie z tym rozporządzeniem wiceminister Gróbarczyk jest więc także wspomnianym pełnomocnikiem – informuje w swoim komentarzu Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kurtyka: w ciągu dwóch dekad wyłączymy 70 proc. starych bloków energetycznych (04 stycznia 2021)Do trzech razy sztuka, czyli gospodarka wodna w rękach Ministra Infrastruktury (16 listopada 2020)Znamy podział kompetencji w MKiŚ. Kto zajmie się gospodarką wodną? (04 listopada 2020)Małgorzata Jarosińska-Jedynak wiceministrem w MFiPR (02 listopada 2020)Nowe powołania w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (23 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony