Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ładowacz Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Instalacje przetwarzania odpadów komunalnych w 2016 r.

a+a-    Powrót       27 lutego 2018       Odpady   

To, w jaki sposób odpady są zagospodarowywane w danym regionie, wynika z ilości i rodzajów istniejących instalacji przetwarzania odpadów. Ile składowisk, instalacji MBP, PSZOK-ów czy spalarni liczy każde województwo - pokazuje nasza infografika.

Kliknij na obraz by wyświetlić grafikę

Wg GUS w 2015 roku 44 proc. odpadów komunalnych było składowanych. W 2016 roku odsetek ten spadł do 37 proc. Liczba składowisk w województwach rozkłada się bardzo nierównomiernie i zależy równocześnie od liczby mieszkańców, ilości wytwarzanych przez nich odpadów oraz alternatywnych sposobów przetwarzania odpadów, np. spalarni.

Nasza infografika bazuje na zebranych przez redakcję Teraz Środowisko sprawozdaniach z realizacji Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami w latach 2014-2016, przedstawionych wszystkim szesnastu sejmikom wojewódzkim.

Znajdą w niej Państwo liczbę składowisk, spalarni, instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (MBP), instalacji do przetwarzania odpadów zielonych i bioodpadów, a także liczbę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w każdym województwie.

Redakcja Teraz Środowisko

 

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się, jak odpady komunalne są zagospodarowywane w każdym województwie, zachęcamy do analizy infografiki „Zagospodarowanie odpadów komunalnych w Polsce w 2016”.

By poznać udział procentowy poszczególnych frakcji wobec wszystkich odpadów zebranych selektywnie, polecamy infografikę „Recykling odpadów w Polsce”.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ząbkowskie wodociągi wdrożą innowacyjny system monitoringu (11 września 2019)Darmowe kompostowniki wkraczają do miast (10 września 2019)Infografika: odpady biodegradowalne w 2017 r. (09 września 2019)Na Dolnym Śląsku KAS i SG zatrzymali transport odpadów z Niemiec (09 września 2019)Wykorzystujemy potencjał bioodpadów w zbyt małym stopniu (09 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony