Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Ochrony Środowiska BIO-INDUSTRY
Smart Room Heating - aplikacja, która wspiera wydajność pomp ciepła firmy Glen Dimplex Polska

Jakie zmiany regulacyjne są niezbędne do rozwoju klastrów energii?

a+a-    Powrót       07 kwietnia 2017       Energia   

Definicja klastra energii jest do poprawy. Chodzi m.in. o pominięcie spółek osobowych prawa handlowego, które mogłyby uczestniczyć w klastrze – mówi Paweł Nowak, radca prawny w kancelarii Peter Nielsen & Partners.

Kliknij na obraz, by rozpocząć oglądanie filmu

Luźne sformułowanie klastra energii jako porozumienia cywilno-prawnego ma swoje zalety – tak o funkcjonowaniu klastra z prawnego punktu widzenia mówi Paweł Nowak z kancelarii Peter Nielsen & Partners. Dodaje jednak, że potrzebna jest regulacja określająca, co dokładnie powinno znaleźć się w umowie tworzącej klaster.

Więcej w kolejnym nagraniu z cyklu wywiadów przeprowadzonych podczas zorganizowanego przez redakcję Teraz Środowisko śniadania ekspertów.

Klastry EnergiiNa czym polega funkcjonowanie klastra energii? Jakim regulacjom podlegają takie inicjatywy? Ile mamy dziś klastrów w Polsce? Redakcja Teraz Środowisko obala mity i wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jednolity tekst ustawy o odnawialnych źródłach energii (19 lutego 2020)Nowela o wspieraniu termomodernizacji zasobów komunalnych przyjęta (17 lutego 2020)Jak państwo wspiera efektywność energetyczną? Wyniki kontroli NIK (10 lutego 2020)Apel w sprawie 10H. Gminy i PSEW apelują o złagodzenie ustawy odległościowej (07 lutego 2020)Morze Bałtyckie wielkim placem budowy? Wszystko na to wskazuje (28 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony