Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Wydziale Orzecznictwa Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis

Japonia wznowiła przemysłowe odłowy wielorybów

a+a-    Powrót       01 lipca 2019       Zrównoważony rozwój   

Po 31 latach przerwy Japonia wznowiła w poniedziałek odłowy wielorybów na skalę przemysłową. W niedzielę upłynął sześciomiesięczny okres poprzedzający wycofanie się przez Japonię z Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej.

W poniedziałek pierwsze statki wielorybnicze opuściły japońskie porty udając się na połów.

Przyznana Japonii do końca bieżącego roku kwota połowów tych największych morskich ssaków wynosi 227 sztuk. Przed moratorium na połowy Japonia odławiała 333 wieloryby rocznie.

Wznowienie połowów wielorybów spotkało się z potępieniem wielu organizacji grupujących zwolenników ochrony przyrody. Jednak zdaniem ekspertów nie uratuje to przemysłu wielorybniczego, po tak długiej przerwie, przed naturalnym końcem.

(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GOZ obrósł mitami i stereotypami. Raport ING obala je konkretnymi argumentami (15 maja 2020) Co najmniej 1,4 miliarda euro potrzebne na zarządzanie katastrofami w UE (09 marca 2020)Malezja odesłała 3,7 tys. ton odpadów do Francji, Wielkiej Brytanii i USA (21 stycznia 2020)Zeroemisyjne miasta. Deklarację złożyło blisko 400 miast (17 grudnia 2019)Czy raport pokazujący indeks zagrożenia klimatycznego wpłynie na wynik COP25? (04 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony