Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Departamencie Inspekcji Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

Japonia wznowiła przemysłowe odłowy wielorybów

a+a-    Powrót       01 lipca 2019       Zrównoważony rozwój   

Po 31 latach przerwy Japonia wznowiła w poniedziałek odłowy wielorybów na skalę przemysłową. W niedzielę upłynął sześciomiesięczny okres poprzedzający wycofanie się przez Japonię z Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej.

W poniedziałek pierwsze statki wielorybnicze opuściły japońskie porty udając się na połów.

Przyznana Japonii do końca bieżącego roku kwota połowów tych największych morskich ssaków wynosi 227 sztuk. Przed moratorium na połowy Japonia odławiała 333 wieloryby rocznie.

Wznowienie połowów wielorybów spotkało się z potępieniem wielu organizacji grupujących zwolenników ochrony przyrody. Jednak zdaniem ekspertów nie uratuje to przemysłu wielorybniczego, po tak długiej przerwie, przed naturalnym końcem.

(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Produkująca ogromne ilości plastikowych odpadów Japonia podejmuje symboliczny krok w kierunku ich redukcji (06 czerwca 2019)W Polsce dobrze wieje, ale bez stabilnych regulacji nie będzie inwestycji (29 maja 2019)Energia elektryczna z kosmicznego chłodu alternatywą dla ogniw słonecznych? (13 maja 2019)Czy KE pomoże rozwiązać problem broni chemicznej zatopionej w Bałtyku? (21 lutego 2019)Zacieśnienie polsko-japońskiej współpracy w zakresie czystych technologii węglowych (18 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony