Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Trener / Szkoleniowiec - gospodarka odpadami ATMOTERM S.A.
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Na Dolnym Śląsku KAS i SG zatrzymali transport odpadów z Niemiec

a+a-    Powrót       09 września 2019       Odpady   

Prawie 20 ton nielegalnie wwiezionych odpadów komunalnych z Niemiec zatrzymali na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej - poinformowała w piątek SG.

Natalia Sosnowska z biura prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazała PAP, że po zatrzymaniu transportu odpadów funkcjonariusze zwrócili się do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) o wydanie opinii w tej sprawie.

WIOŚ uznał, że transport 20 ton odpadów został wwieziony do Polski nielegalnie. - Kierowca został ukarany mandatem karnym, a zatrzymany ładunek wraz ze środkiem transportu przetransportowano na wyznaczony parking - poinformowała Sosnowska.

Jak dodała, sprawę nielegalnego transportu odpadów prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu. Zgodnie z przepisami ustawy o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów, odbiorcy przyjmującemu je nielegalnie może grozić bardzo wysoka kara pieniężna, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat – wyjaśniła Sosnowska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ostatni moment na rejestrację w systemie BDO. Kogo dotyczy obowiązek? (29 listopada 2019)Wyroki za nielegalne składowanie odpadów: kary więzienia w zawieszeniu i grzywny (21 października 2019)Nowe paliwo przyszłości? Europa Zachodnia już coś o tym wie (15 października 2019)Śmiałe plany biogazowników na przyszłość? (01 października 2019)Szara strefa w branży odpadowej ma się wciąż dobrze (03 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony