Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca Energetyczny ds. sprzedaży bezpośredniej (D2D) Columbus Energy S.A.
Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” Instytut Energetyki Odnawialnej

Co inwestorzy myślą o klastrach?

a+a-    Powrót       10 kwietnia 2017       Energia   

Inicjatywa klastrów jako mobilizacji do rozwoju energetyki rozproszonej jest fajna, ale na razie nie wskazuje na żadną wartość dodaną, którą zyska inwestor - mówi Beata Wiszniewska z Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej.

Kliknij na obraz, by rozpocząć oglądanie filmu

Najważniejsze jest istnienie mechanizmów zachęcających do angażowania się w energetykę rozproszoną – wyjaśnia Beata Wiszniewska, dyrektor generalna PIGEOR. Dodaje, że może się to odbywać zarówno w klastrach energii, jak i instalacjach hybrydowych lub elektrowniach bazujących na energetyce odnawialnej.

Więcej w kolejnym nagraniu z cyklu wywiadów przeprowadzonych podczas zorganizowanego przez redakcję Teraz Środowisko śniadania ekspertów.

Klastry EnergiiNa czym polega funkcjonowanie klastra energii? Jakim regulacjom podlegają takie inicjatywy? Ile mamy dziś klastrów w Polsce? Redakcja Teraz Środowisko obala mity i wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ireneusz Zyska powołany na pełnomocnika rządu ds. OZE (29 stycznia 2020)III Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej: Transformacja energetyczna Polski – czas przełomu. (02 maja 2019)Przy olsztyńskim lotnisku powstanie elektrownia fotowoltaiczna (27 grudnia 2018)Czego potrzebują samorządowcy? (11 grudnia 2018)IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 (11 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony