Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca techniczny w Dziale OZE (pompy ciepła/rekuperacja/fotowoltaika) Nibe-Biawar Sp z o.o.
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Co inwestorzy myślą o klastrach?

a+a-    Powrót       10 kwietnia 2017       Energia   

Inicjatywa klastrów jako mobilizacji do rozwoju energetyki rozproszonej jest fajna, ale na razie nie wskazuje na żadną wartość dodaną, którą zyska inwestor - mówi Beata Wiszniewska z Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej.

Kliknij na obraz, by rozpocząć oglądanie filmu

Najważniejsze jest istnienie mechanizmów zachęcających do angażowania się w energetykę rozproszoną – wyjaśnia Beata Wiszniewska, dyrektor generalna PIGEOR. Dodaje, że może się to odbywać zarówno w klastrach energii, jak i instalacjach hybrydowych lub elektrowniach bazujących na energetyce odnawialnej.

Więcej w kolejnym nagraniu z cyklu wywiadów przeprowadzonych podczas zorganizowanego przez redakcję Teraz Środowisko śniadania ekspertów.

Klastry EnergiiNa czym polega funkcjonowanie klastra energii? Jakim regulacjom podlegają takie inicjatywy? Ile mamy dziś klastrów w Polsce? Redakcja Teraz Środowisko obala mity i wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

III Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej: Transformacja energetyczna Polski – czas przełomu. (02 maja 2019)Przy olsztyńskim lotnisku powstanie elektrownia fotowoltaiczna (27 grudnia 2018)Czego potrzebują samorządowcy? (11 grudnia 2018)IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 (11 października 2018)W Krakowie powstaną wyspy gazu (21 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony