Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. eksploatacji turbin wiatrowych PGE
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Energetyka wiatrowa obniży koszty dla odbiorców energii w klastrze

a+a-    Powrót       05 kwietnia 2017       Energia   

Klaster to jedna z inicjatyw, która jest bezpośrednio szansą rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Doceniamy tę inicjatywę Ministerstwa – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Kliknij na obraz, by rozpocząć oglądanie filmu

- Energetyka wiatrowa będzie idealnie wpisywała się w strukturę funkcjonowania klastra, jako główny element obniżający koszty energii dla odbiorców – tak o roli energetyki wiatrowej w klastrze energii mówi Janusz Gajowiecki z PSEW. Dodaje również, że powierzenie samorządom decyzyji o wyborze źródeł energii jest dobrym kierunkiem rozwoju energetyki.

Więcej w kolejnym nagraniu z cyklu wywiadów przeprowadzonych podczas zorganizowanego przez redakcję Teraz Środowisko śniadania ekspertów.

Klastry EnergiiNa czym polega funkcjonowanie klastra energii? Jakim regulacjom podlegają takie inicjatywy? Ile mamy dziś klastrów w Polsce? Redakcja Teraz Środowisko obala mity i wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Serwisant elektrowni wiatrowych - praca dla osób bez lęku wysokości (12 października 2018)Prezes BOŚ: jesteśmy otwarci na bezpieczne finansowanie rynku OZE (17 września 2018)PSEW: Gminy nie stracą na zmianach podatków od wiatraków (24 sierpnia 2018)Turkowski Klaster Energii powiększa się (13 sierpnia 2018)Morskie farmy wiatrowe zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski (20 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony