Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie
GoBloo firmy Columbus Energy

Konin: Dotacje na zmianę systemu ogrzewania

a+a-    Powrót       25 lutego 2019       Energia   

Informujemy, że istnieje możliwość otrzymania z budżetu Miasta Konina dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej związanych z ograniczeniem niskiej emisji, realizowanych w granicach administracyjnych miasta.

Dotacji udziela się na realizację inwestycji polegającej na zmianie istniejącego systemu ogrzewania zasilanego tradycyjnymi piecami lub kotłami c.o. starej generacji na paliwo stałe, na ogrzewanie:

  • gazowe,
  • olejowe, przystosowane wyłącznie do spalania oleju opałowego lekkiego,
  • elektryczne,
  • z miejskiej sieci ciepłowniczej,
  • z wykorzystaniem pompy ciepła.
Dotacja wynosi 70 proc. kosztów związanych z zakupem i montażem nowego źródła ogrzewania, w maksymalnej wysokości 5 000 zł.

Szczegółowe informacje i warunki dot. uzyskania dotacji zawarte są w Uchwale nr 366 Rady Miasta Konina z dnia 12 września 2016 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej związanych ze zmianą systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań i odnawialnych źródeł energii.

Warunkiem uzyskania dotacji celowej jest złożenie kompletnego wniosku wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały. Dokumenty należy składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Koninie, w Biurze Obsługi Interesanta Plac Wolności 1 lub przesłać pocztą na adres Wydziału Ochrony Środowiska.

Źródło: samorzad.pap.pl

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Centrum Badawcze PAN rozpoczyna współpracę z PGE w obszarze OZE (20 marca 2019)Seminarium pt. Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania w kwietniu (18 marca 2019)Łamanie zakazu handlu „kopciuchami” można zgłaszać mailowo (12 marca 2019)Tomaszów Mazowiecki sprawdzi swój potencjał geotermalny (11 marca 2019)Białystok: 12 mln zł dotacji na przebudowę sieci ciepłowniczej (11 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony