Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referent/Inspektor w Dziale Zgód Wodnoprawnych PGW Wody Polskie
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Powołano dwóch wiceministrów klimatu

a+a-    Powrót       28 listopada 2019       Management   

Premier Mateusz Morawiecki powołał w środę dwóch wiceministrów klimatu, posła Ireneusza Zyskę oraz głównego negocjatora polskiej prezydencji podczas szczytu klimatycznego w Katowicach Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego.

Ministerstwo Klimatu wyjaśniło, że Zyska będzie sekretarzem stanu, a Guibourgé-Czetwertyński podsekretarzem stanu w resorcie.

Ireneusz Zyska - sylwetka

Nowy sekretarz stanu ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W latach 2007 - 2011 odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu. W 2011 roku zdał egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych. Od 2000 do 2006 roku pracował w departamencie prawnym dużej spółki prawa handlowego we Wrocławiu oraz w kancelarii syndyka, zajmując się obsługą prawną przedsiębiorstw. W latach 2006-2011 pełnił funkcję zastępcy burmistrza miasta Świebodzice. W tym czasie był także dwukrotnie wybierany radnym rady miejskiej. Zyska jest posłem od 2015 i członkiem PiS. W poprzedniej kadencji Sejmu był założycielem i przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii.

Adam Guibourgé-Czetwertyński - sylwetka

Jak poinformowano w komunikacie resortu klimatu Guibourgé-Czetwertyński jest absolwentem HEC Paris oraz wydziałów historii Uniwersytetu Paris IV-Sorbonne i Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 r. rozpoczął pracę w Ministerstwie Środowiska w zespole negocjatorów klimatycznych podczas szczytu klimatycznego ONZ COP19 w Warszawie. Wcześniej doświadczenie zdobył w obszarze finansów w sektorze prywatnym. W latach 2015-2018, kierował referatem ds. środowiska w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli, w którym negocjował w grupach roboczych Rady projekty legislacji w obszarze środowiska i klimatu. W 2018 r. pełnił rolę głównego negocjatora polskiej Prezydencji COP24 w Katowicach, przygotowując pakiet decyzji wdrażających Porozumienie Paryskie, tzw. Katowice Rulebook. Od 2019 r. ponownie kierował referatem ds. Środowiska w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jacek Ozdoba nowym wiceministrem klimatu (29 stycznia 2020)Premier odwołał wiceministra klimatu Sławomira Mazurka (09 stycznia 2020)Parlament Europejski poparł Komisję von der Leyen (27 listopada 2019)Debata po exposé premiera. Co posłowie mówią o środowisku? (26 listopada 2019)Jakość życia w toksycznym środowisku. Rzecz nie tylko o antybiotykach w (eko)żywności (31 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Po raz 21. branża komunalna spotka się w Kielcach!