Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Ogłoszono przetarg na drugą nitkę alternatywnego układu przesyłowego ścieków w stolicy

   Powrót       10 grudnia 2020       Woda   

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie ogłosiło przetarg na drugą nitkę alternatywnego układu przesyłowego do oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka. Inwestycja ma zostać zrealizowana w połowie 2021 roku.

Czytaj: Jakość rzek nie powala, a ścieki wciąż do nich lecą

We wtorkowym komunikacie Smółka wyjaśnił, że przetarg na drugą nitkę przewiertu ogłoszono z początkiem tygodnia. - Podobnie jak pierwsza, będzie ona budowana pod dnem Wisły metodą bezwykopową - zaznaczył.

MPWiK pod koniec ubiegłego tygodnia zakończyło pierwszy przewiert pod Wisłą i zapowiedziało, że ścieki, które do "Czajki" płyną jak dotąd awaryjnym układem na moście pontonowym na rzece, do pierwszej nitki zostaną przełączone jeszcze w grudniu.

Otwarcie przetargu 23 grudnia

W przypadku drugiej nitki przewiertu, jak podał rzecznik MPWiK, wykonawca zostanie wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego ze skróconym do 15 dni terminem składania ofert. - Planowany termin ich otwarcia został wyznaczony na 23 grudnia br. - poinformował.

- Analogicznie do pierwszej nitki, druga zostanie wykonana metodą przewiertu pod dnem rzeki, a długość podziemnego odcinka rurociągu o średnicy 1,2 m wyniesie około 800 metrów. Ułożony pod dnem rzeki rurociąg zostanie połączony z infrastrukturą kanalizacyjną: po lewej stronie rzeki – z zakładem Farysa, a po prawej – z zakładem Świderska. Ten etap inwestycji zakłada realizację na połowę 2021 r. - napisano w komunikacie.

Tegoroczna awaria

Do kolejnej awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia - rok od poprzedniej. Do czasu uruchomienia awaryjnego układu przesyłowego na moście pontonowym ścieki, poddane ozonowaniu, MPWiK zrzucało do Wisły. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Stanowisko KE usztywnia się, ale uzyskanie zgodności z dyrektywą ściekową jest możliwe (03 lutego 2021)Zrzuty ścieków do Wisły w stolicy (23 grudnia 2020)Czy Polska zapłaci karę z tytułu niewdrożenia dyrektywy ściekowej? (16 grudnia 2020)MPWiK Warszawa podpisało umowę na udrożnienie zniszczonego tunelu "Czajki" (09 grudnia 2020)Trwają konsultacje zmian dotyczących wykorzystania osadów ściekowych (27 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony