Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 RDOŚ w Poznaniu
Specjalista/ka ds. rozwoju regionu i ochrony przyrody w Karpatach Wschodnich Fundacja WWF Polska

MŚ ogłosiło konkurs na dyrektora Biebrzańskiego PN. Trwają też dwa inne konkursy na dyrektorów

a+a-    Powrót       22 maja 2020       Management   

Ministerstwo Środowiska prowadzi obecnie trzy konkursy na dyrektorów parków narodowych: Narwiańskiego, Wolińskiego i Biebrzańskiego. W tym ostatnim doszło w tym roku do pożaru, którego gaszenie trwało tydzień.

Na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska pojawiło się ogłoszenie o konkursie na dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 czerwca br. Wśród niezbędnych wymagań konkursowych znajdują się:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego;
  • posiadanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekonomii oraz znajomość przepisów prawa dotyczących w szczególności rachunkowości, finansów publicznych, prawa pracy oraz wiedzy dotyczącej funkcjonowania Biebrzańskiego Parku Narodowego;
  • posiadanie co najmniej sześcioletniego stażu pracy, w tym co najmniej trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym;
  • posiadanie kompetencji kierowniczych (zarządzanie personelem, zarządzanie zasobami, zorientowanie na osiąganie celów, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, skuteczna komunikacja, umiejętności analityczne, doskonalenie zawodowe);
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanej z dysponowaniem środkami publicznymi.

Treść całego ogłoszenia konkursowego na dyrektora Biebrzańskiego PN do pobrania w pliku pdf.

Czytaj: Powraca Ministerstwo Środowiska. Znamy szczegółowy zakres działania resortu

Przypomnijmy, że 13 maja br. ze stanowiska dyrektora parku został odwołany Andrzej Grygoruk, który pełnił tę funkcję przez ponad trzy lata, a wcześniej przez wiele lat był związany z parkiem, m.in. jako wicedyrektor. Minister Środowiska odwołał dyrektora Grygoruka po pożarze na terenie parku, w którym spłonęło ok. 5,3 tys. ha podmokłych łąk i terenów leśnych, uznawanych za niezwykle cenne siedliska. - Decyzja o odwołaniu pana Andrzeja Grygoruka ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej – informował wtedy rzecznik resortu Michał Gzowski. Sam Andrzej Grygoruk podejrzewał, że przyczynż pożaru mogło być podpalenie. Sprawą zajęła się prokuratura.

Poszukiwani dyrektorzy Narwiańskiego PN i Wolińskiego PN

Ministerstwo Środowiska prowadzi obecnie jeszcze dwa konkursy na dyrektorów parków narodowych.

Kandydatury na dyrektora Narwiańskiego PN można zgłaszać do 5 czerwca br. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powodem odwołania obecnego dyrektora Ryszarda Modzelewskiego jest chęć przejścia na emeryturę. Treść ogłoszenia na dyrektora NPN do pobrania w pliku pdf.

Ponadto trwa konkurs na dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego. W tym przypadku kandydatury można zgłaszać do 3 czerwca br. Treść ogłoszenia na dyrektora WPN do pobrania w pliku pdf.

Osoby poszukujące pracy w sektorze ochrony środowiska oraz rekruterów zapraszamy do odwiedzania zakładki Praca.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dyrektor Biebrzańskiego PN został odwołany ze stanowiska (14 maja 2020)Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym - podsumowanie oraz dalsze działania (29 kwietnia 2020)Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zajmie się sprawą pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym (27 kwietnia 2020)Wsparcie finansowe dla Biebrzańskiego Parku Narodowego (23 kwietnia 2020)Kolejny dzień gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym (22 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony