Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
22.01.2021 22 stycznia 2021

MŚ ogłosiło konkurs na dyrektora Biebrzańskiego PN. Trwają też dwa inne konkursy na dyrektorów

Ministerstwo Środowiska prowadzi obecnie trzy konkursy na dyrektorów parków narodowych: Narwiańskiego, Wolińskiego i Biebrzańskiego. W tym ostatnim doszło w tym roku do pożaru, którego gaszenie trwało tydzień.

   Powrót       22 maja 2020       Management   

Na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska pojawiło się ogłoszenie o konkursie na dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 czerwca br. Wśród niezbędnych wymagań konkursowych znajdują się:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego;
  • posiadanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i ekonomii oraz znajomość przepisów prawa dotyczących w szczególności rachunkowości, finansów publicznych, prawa pracy oraz wiedzy dotyczącej funkcjonowania Biebrzańskiego Parku Narodowego;
  • posiadanie co najmniej sześcioletniego stażu pracy, w tym co najmniej trzyletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym;
  • posiadanie kompetencji kierowniczych (zarządzanie personelem, zarządzanie zasobami, zorientowanie na osiąganie celów, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, skuteczna komunikacja, umiejętności analityczne, doskonalenie zawodowe);
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanej z dysponowaniem środkami publicznymi.

Treść całego ogłoszenia konkursowego na dyrektora Biebrzańskiego PN do pobrania w pliku pdf.

Czytaj: Powraca Ministerstwo Środowiska. Znamy szczegółowy zakres działania resortu

Przypomnijmy, że 13 maja br. ze stanowiska dyrektora parku został odwołany Andrzej Grygoruk, który pełnił tę funkcję przez ponad trzy lata, a wcześniej przez wiele lat był związany z parkiem, m.in. jako wicedyrektor. Minister Środowiska odwołał dyrektora Grygoruka po pożarze na terenie parku, w którym spłonęło ok. 5,3 tys. ha podmokłych łąk i terenów leśnych, uznawanych za niezwykle cenne siedliska. - Decyzja o odwołaniu pana Andrzeja Grygoruka ze stanowiska dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej – informował wtedy rzecznik resortu Michał Gzowski. Sam Andrzej Grygoruk podejrzewał, że przyczynż pożaru mogło być podpalenie. Sprawą zajęła się prokuratura.

Poszukiwani dyrektorzy Narwiańskiego PN i Wolińskiego PN

Ministerstwo Środowiska prowadzi obecnie jeszcze dwa konkursy na dyrektorów parków narodowych.

Kandydatury na dyrektora Narwiańskiego PN można zgłaszać do 5 czerwca br. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powodem odwołania obecnego dyrektora Ryszarda Modzelewskiego jest chęć przejścia na emeryturę. Treść ogłoszenia na dyrektora NPN do pobrania w pliku pdf.

Ponadto trwa konkurs na dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego. W tym przypadku kandydatury można zgłaszać do 3 czerwca br. Treść ogłoszenia na dyrektora WPN do pobrania w pliku pdf.

Osoby poszukujące pracy w sektorze ochrony środowiska oraz rekruterów zapraszamy do odwiedzania zakładki Praca.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Biebrzański PN nie będzie skarżył decyzji o umorzeniu śledztwa ws. pożaru z 2020 roku (07 stycznia 2021)Umorzone śledztwo ws. pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym (05 stycznia 2021)Golińska: rozwojowi parków narodowych mogą pomóc rekompensaty dla gmin (15 grudnia 2020)Samorządy kontra ekolodzy ws. przebiegu trasy S16 przez nadbiebrzańskie bagna (10 listopada 2020)Zmienią się granice Świętokrzyskiego Parku Narodowego (07 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony