Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista ds. jakości powietrza atmosferycznego Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

MŚ zbiera komentarze i uwagi do Przeglądu wdrażania polityki ochrony środowiska 2019

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Management   

Ministerstwo Środowiska przygotowuje stanowisko Rządu RP do Komunikatu Komisji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego i Komitetu Regionów - Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska 2019 – Europa, która chroni swoich obywateli i podnosi jakość ich życia. Do komunikatu zostało dołączonych 28 sprawozdań krajowych przedstawiających postępy we wdrażaniu polityki ochrony środowiska w danym państwie oraz działania priorytetowe na 2019 r.

Jest to już drugi przegląd zrealizowany przez Komisję Europejską (pierwszy wykonany został w latach 2016-2017), a jego celem jest poprawa wdrażania unijnej polityki i prawa ochrony środowiska poprzez określenie przyczyn występowania luk we wdrażaniu oraz usunięcie systemowych przeszkód na drodze do uwzględnienia ochrony środowiska w różnych sektorach polityki.

Departament Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej MŚ zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych stron o przekazanie komentarzy i uwag do przedmiotowego komunikatu do 28 maja 2019 r. na adres: eir@mos.gov.pl.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie MŚ.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pierwsza flota do gaszenia pożarów lasów z powietrza na nadchodzący sezon w ramach rescEU (24 maja 2019)Co dalej z obniżkami cen prądu dla samorządów? (21 maja 2019)Plany klimatu i energii do poprawki (20 maja 2019)Bank Światowy rekomenduje włączenie banków i gmin do programu Czyste Powietrze (20 maja 2019)Tchórzewski: już 1,7 mld zł w funduszu wypłaty różnicy cen energii (16 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony