Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz ds. energetyki rozproszonej, obszarów opartych na modelu klastrów energii oraz spółdzielni energetycznych Ministerstwo Energii
Inspektor ochrony środowiska Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie

MŚ zbiera komentarze i uwagi do Przeglądu wdrażania polityki ochrony środowiska 2019

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Management   

Ministerstwo Środowiska przygotowuje stanowisko Rządu RP do Komunikatu Komisji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego i Komitetu Regionów - Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska 2019 – Europa, która chroni swoich obywateli i podnosi jakość ich życia. Do komunikatu zostało dołączonych 28 sprawozdań krajowych przedstawiających postępy we wdrażaniu polityki ochrony środowiska w danym państwie oraz działania priorytetowe na 2019 r.

Jest to już drugi przegląd zrealizowany przez Komisję Europejską (pierwszy wykonany został w latach 2016-2017), a jego celem jest poprawa wdrażania unijnej polityki i prawa ochrony środowiska poprzez określenie przyczyn występowania luk we wdrażaniu oraz usunięcie systemowych przeszkód na drodze do uwzględnienia ochrony środowiska w różnych sektorach polityki.

Departament Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej MŚ zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych stron o przekazanie komentarzy i uwag do przedmiotowego komunikatu do 28 maja 2019 r. na adres: eir@mos.gov.pl.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie MŚ.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dobrze ocenione przez NIK (15 lipca 2019)Dni bisfenolu A są policzone (12 lipca 2019)Hanna Gronkiewicz-Waltz w zarządzie misji w ramach Horyzontu Europa (08 lipca 2019)Apel UMP do KE o przekazanie programu Czyste Powietrze polskim samorządom (05 lipca 2019)Gminy pomogą w realizacji programu Czyste Powietrze (03 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony