Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor wojewódzki w Wydziale Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Systemy IT do gospodarowania odpadami firmy darsoft.pl

MŚ zbiera komentarze i uwagi do Przeglądu wdrażania polityki ochrony środowiska 2019

a+a-    Powrót       17 maja 2019       Management   

Ministerstwo Środowiska przygotowuje stanowisko Rządu RP do Komunikatu Komisji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego i Komitetu Regionów - Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska 2019 – Europa, która chroni swoich obywateli i podnosi jakość ich życia. Do komunikatu zostało dołączonych 28 sprawozdań krajowych przedstawiających postępy we wdrażaniu polityki ochrony środowiska w danym państwie oraz działania priorytetowe na 2019 r.

Jest to już drugi przegląd zrealizowany przez Komisję Europejską (pierwszy wykonany został w latach 2016-2017), a jego celem jest poprawa wdrażania unijnej polityki i prawa ochrony środowiska poprzez określenie przyczyn występowania luk we wdrażaniu oraz usunięcie systemowych przeszkód na drodze do uwzględnienia ochrony środowiska w różnych sektorach polityki.

Departament Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej MŚ zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych stron o przekazanie komentarzy i uwag do przedmiotowego komunikatu do 28 maja 2019 r. na adres: eir@mos.gov.pl.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie MŚ.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Władze kraju libereckiego odwołały się od decyzji w sprawie rozbudowy kopalni "Turów" (19 lutego 2020)UE zainwestuje ponad 100 mln euro w nowe projekty dotyczące ochrony środowiska i klimatu (18 lutego 2020)Pierwsza baza danych dotycząca europejskich lasów już uruchomiona (14 lutego 2020)Jerzy Buzek sprawozdawcą w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (13 lutego 2020)Europarlament przeciwko ołowiowi w PCW (13 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony