Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista - samodzielne stanowisko ds. współpracy nauki z praktyką Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Marek Haliniak Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

a+a-    Powrót       25 maja 2016       Management   

Premier Beata Szydło powołała w środę dr inż. Marka Haliniaka na Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Ma on dwuletnie doświadczenie na tym stanowisku.

Marek Haliniak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego praca magisterska na temat ochrony powietrza została nagrodzona zarówno przez Ministra Ochrony Środowiska, jak i Stowarzyszenie Inżynierów Przemysłu Chemicznego. W latach 1986-1999 pracował w spółkach związanych z produkcją chemiczną, a od roku 2006 oraz zasiadał w radzie nadzorczej Katowickiego Holdingu Węglowego. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu. W 1998 roku został ekspertem ds. służby cywilnej Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

W ramach działalności społecznej był wiceprzewodniczącym Fundacji „Partnerstwo dla Środowiska”. W kadencji 2007-2010 należał do Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Przez wiele lat związany zawodowo z Ministerstwem Środowiska. W ostatnich latach był wykładowcą w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, w której jest zastępcą dyrektora od roku 2008.

W latach 2006-2008 dr niż. Haliniak sprawował już funkcję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Do jego zadań należeć będzie określenie ogólnych kierunków działania inspekcji. Od czasu zmiany rządu obowiązki GIOŚ pełnił Roman Jaworski.

Marta Wierzbowska-Kujda: Redaktor naczelny, specjalista ds. ochrony środowiska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów (10 stycznia 2019)Śląsk jest skazany na wieczne odpompowywanie wody (04 stycznia 2019)O zrównoważonym zarządzaniu wodami opadowymi na konferencji w Gdańsku (28 grudnia 2018)Dr Kazimierz Koprowski nowym prezesem WFOŚiGW w Krakowie (27 grudnia 2018)Mazurek na COP24: 68 polskich podmiotów w EMAS (14 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony