Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Elektryk - Elektromechanik SUEZ Polska Sp. z o.o.
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

Morawiecki: kładziemy nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych

a+a-    Powrót       12 stycznia 2018       Transport   

Rząd kładzie nacisk na promocję sprzedaży autobusów elektrycznych, gdyż może to wzmocnić produkcję tych pojazdów w Polsce - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

- Prowadzimy teraz jeden strategiczny program i to jest program promocji sprzedaży autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne są już zamawiane przez 46 samorządów polskich. Na to kładziemy nacisk, ponieważ to jest program, który ma szansę jednocześnie wzmocnić produkcję polskich autobusów elektrycznych i poprawić środowisko, ochronę zdrowia w Polsce, na tym nam oczywiście bardzo zależy - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej w siedzibie Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie).

- Chcemy, żeby jak najwięcej autobusów elektrycznych jeździło po polskich drogach i to promujemy. A właśnie w taki sposób trzeba kształtować legislację, ustawy, rozporządzenia dotyczące elektromobilności, żeby ta promocja jednocześnie nie służyła ludziom bardziej zamożnym. Dlatego, między innymi, nie spieszymy się z tym, jeśli chodzi o samochody - dodał.

W przypadku autobusów presja jest większa, ponieważ uzgodniono już z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, żeby promować sprzedaż autobusów elektrycznych - powiedział.

- Niewątpliwie ten kierunek, który wytyczyliśmy jest bardzo właściwy - dodał premier. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Niemiecki plan miliona samochodów elektrycznych do 2020 r. zagrożony (21 września 2018)Rada ds. kompetencji zadba o kadry dla motoryzacji (19 września 2018)OZE, elektromobilność, efektywność energetyczna... Zapraszamy na RE-Energy! (18 września 2018)Czy rowery mogą wjechać do stref czystego transportu? (17 września 2018)W Nysie powstanie fabryka akumulatorów (14 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony