Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Nagrody Enex i Ekotech 2015 zostały przyznane

a+a-    Powrót       06 marca 2015       Management   

Podczas wieczornej gali Targów Kielce, ogłoszono zwycięzców konkursu Technologia Przyszłości oraz nagrodzono technologie prezentowane w ramach tegorocznych targów Ekotech i Enex.

Prezes Jerzy Ziaja podczas gali targów

Kielecka impreza jest na półmetku. W czasie pierwszego dnia targów można było zobaczyć blisko 200 firm, prezentujących technologie i rozwiązania z dziedziny energii odnawialnych, gospodarki odpadami i innych aspektów ochrony środowiska.

Oprócz zwiedzających, gości i inwestorów, ich ofertę przeanalizowało także kilka komisji konkursowych, a rezultaty ich obrad zostały przedstawione podczas wieczornej gali.

Nagrody ENEX 2015

12-osobowe jury, na którego czele stanął dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, prof. Antoni Różowicz, nagrodziło dwóch wystawców targów Enex.

Medal Targów Enex 2015 przyznany został Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. z Wrocławia za Hybrydowy System Energii Odnawialnej.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała firma Poomost za produkt Elwa - fotowoltaiczne urządzenie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, w prosty sposób umożliwiające zastosowanie odnawialnej energii na użytek domowy.

Technologia Przyszłości

W ramach XIII Świętokrzyskiej Giełdy Kooperacyjnej Nowych Technologii Energii Odnawialnej – Technologia Przyszłości, wręczone zostały dwie statuetki. Wygrała firma Gorden sp. z o.o., nagrodzona za ultradźwiękowy młyn wirnikowy oraz firma F.H.U Jacek Bąk Nowoczesne Systemy Grzewcze z Olesna, producent kotła buforowego na pelety "HUB" energetyczny.

Ewolucja branży

W swoim przemówieniu, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, Jerzy Ziaja, mówił o wadach obecnego systemu wsparcia energii odnawialnych. Podkreślał, że Polska musi w końcu stworzyć system, który będzie się sam finansował i tego życzył wszystkim prezentującym technologie z tej dziedziny.

Bardziej optymistyczna była wypowiedź Roberta Dębnickiego, przedstawiciela targów Ekotech. Zaznaczając, że na targach dominują technologie i rozwiązania związane z gospodarką odpadową, zwrócił on uwagę na ewolucję branży w ostatnich latach. Jego zdaniem, technologie traktują problem coraz bardziej kompleksowo i z coraz większą dbałością o środowisko. Podkreślił też silną obecność rozwiązań polskich.

Nagrody Ekotech 2015

Czterej wystawcy Ekotech zostali nagrodzeni przez jury. Wyróżnienie otrzymała firma Bioelektra Group za technologię RotoSTERIL oraz firma Pro-eko Lidia Baran, za ekologiczne i naturalne sorbenty, stosowne do usuwania zanieszczyszczeń - olejów, węglowodorów ropopochodnych, farb, emulsji, krwi, niektórych kwasów i zasad - z powierzchni wodnych i stałych.

Medale zostały przyznane firmie Bionor z Kielc, nagrodzonej za urządzenie do utylizacji osadów ściekowych oraz firmie Agro-techma Dorota Piszczór, za elektryczny pojazd transportowy.

Targi można zwiedzać jeszcze dzisiaj do końca dnia.

Marta Wojtkiewicz

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Obligatoryjna produkcja energii z osadów ściekowych? Wod-kan jest na to gotowy (15 maja 2019)14. Konferencja „Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego” w maju w Warszawie (10 kwietnia 2019)GREENPOWER – największa w Polsce wystawa sektora OZE (09 kwietnia 2019)Spotkajmy się w Bydgoszczy (02 kwietnia 2019)Tchórzewski: kończymy wybór miejsca pod budowę fabryki aut elektrycznych (29 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony