Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista z dziedziny ochrony powietrza, OZE Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdań
Pożyczka termomodernizacyjna na modernizację budynków wielorodzinnych firmy Alior Bank

VIII Ogólnopolski Szczyt Energetyczny pod hasłem "Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki"

a+a-    Powrót       11 lutego 2020       Energia       Artykuł promocyjny   

VIII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2020 odbędzie się w Gdańsku w dniach 20-21 kwietnia br. w Muzeum II Wojny Światowej. Tematem przewodnim spotkania będzie: Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki.

Intencją organizatorów OSE Gdańsk 2020 jest ponowne zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki celem przeprowadzenia dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy przewagi konkurencyjnej na przykładzie przemysłu energetycznego, chemicznego i infrastruktury nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta Gala podczas której już po raz szósty zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2020”.

Podczas najbliższej edycji Szczytu wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa. Rewitalizacja narodowego potencjału gospodarczego jest priorytetem polityki Rządu oraz poszczególnych resortów, a tym samym tematem zapewniającym niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję. Uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce, stabilność relacji międzynarodowych to tematy przewodnie, które zostaną poruszone w poszczególnych panelach.

Szczegółowe informacje: www.osegdansk.pl

Źródło: ECB

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowy prezes PGE zapowiada "zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy” (20 lutego 2020)Do 2030 roku Polska powinna odejść od węgla – zakładają scenariusze instytucji badawczych (19 lutego 2020)Rząd wspiera, ale nie przesądza sprawy odkrywki w Złoczewie (19 lutego 2020)Program do symulacji i analizy rozwiązań prosumenckich systemów PV – po co i dla kogo? (07 lutego 2020)Polska i Francja będą dążyć, by UE była neutralna klimatycznie do 2050 r. (04 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony