Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

PSE oddaje 3,8 mln zł

a+a-    Powrót       14 lutego 2019       Energia   

W wyniku realizacji wniosku Najwyższej Izby Kontroli po kontroli dotyczącej projektu budowy mostu energetycznego Polska-Litwa, spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne zwróciła do budżetu 3,8 mln złotych.

Po przeprowadzonej w 2016 r. kontroli realizacji projektu budowy mostu energetycznego Polska-Litwa (P/16/014) Izba negatywnie oceniła sposób rozliczenia przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (Beneficjent) oraz Instytut Nafty i Gazu w Krakowie Państwowy Instytut Badawczym (Instytucja Wdrażająca) unijnego dofinansowania na zakup gruntów pod   zakupionych gruntów była wyższa od wynikającej z wyceny (aktualnej na moment zakupu), co spowodowało zawyżenie dofinansowania o prawie 2,4 mln złotych. NIK wnioskowała do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie o podjęcie, zgodnie z art. 207 ust. 1 pkt 3 ustawy o finansach publicznych, działań zmierzających do zwrotu przez PSE kwoty refundacji pobranej w nadmiernej wysokości, wraz z odsetkami.

Instytut Nafty I Gazu w Krakowie w lutym 2019 r. poinformował NIK, że Beneficjent (PSE) dokonał w dniu 25 stycznia 2019 r. zwrotu kwoty 2 384 182,32 zł wraz z należnymi odsetkami w kwocie 1 444 321,00 zł na właściwe rachunki bankowe wskutek wydania ostatecznej decyzji o zwrocie środków przez Ministra Inwestycji i Rozwoju, pełniącego funkcję Instytucji Zarządzającej.

Źródło: NIK

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Projekt ws. rekompensat dla branż energochłonnych przyjęty przez Komitet Stały (07 czerwca 2019)Zmiany klimatu od kuchni, czyli żywienie przyjazne dla klimatu (06 czerwca 2019)65 proc. udziału źródeł niskoemisyjnych w miksie wytwórczym w 2030 r. (28 maja 2019)Ile pojazdów elektrycznych jeździ po polskich drogach? (21 maja 2019)Po modernizacji energetycznej stare osiedle trzykrotnie zmniejszyło zużycie energii (09 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony