Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Zespole ds. Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Energii
GoBloo firmy Columbus Energy

PSE oddaje 3,8 mln zł

a+a-    Powrót       14 lutego 2019       Energia   

W wyniku realizacji wniosku Najwyższej Izby Kontroli po kontroli dotyczącej projektu budowy mostu energetycznego Polska-Litwa, spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne zwróciła do budżetu 3,8 mln złotych.

Po przeprowadzonej w 2016 r. kontroli realizacji projektu budowy mostu energetycznego Polska-Litwa (P/16/014) Izba negatywnie oceniła sposób rozliczenia przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (Beneficjent) oraz Instytut Nafty i Gazu w Krakowie Państwowy Instytut Badawczym (Instytucja Wdrażająca) unijnego dofinansowania na zakup gruntów pod   zakupionych gruntów była wyższa od wynikającej z wyceny (aktualnej na moment zakupu), co spowodowało zawyżenie dofinansowania o prawie 2,4 mln złotych. NIK wnioskowała do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie o podjęcie, zgodnie z art. 207 ust. 1 pkt 3 ustawy o finansach publicznych, działań zmierzających do zwrotu przez PSE kwoty refundacji pobranej w nadmiernej wysokości, wraz z odsetkami.

Instytut Nafty I Gazu w Krakowie w lutym 2019 r. poinformował NIK, że Beneficjent (PSE) dokonał w dniu 25 stycznia 2019 r. zwrotu kwoty 2 384 182,32 zł wraz z należnymi odsetkami w kwocie 1 444 321,00 zł na właściwe rachunki bankowe wskutek wydania ostatecznej decyzji o zwrocie środków przez Ministra Inwestycji i Rozwoju, pełniącego funkcję Instytucji Zarządzającej.

Źródło: NIK

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Poznań: 8 mln zł na rozwój sieci energetycznej (05 kwietnia 2019)Jakość powietrza w Polsce - wiele się dzieje, ale nadal za mało (28 lutego 2019)Sopot: Dopłaty na wymianę źródła ciepła (14 lutego 2019)Zostało tylko 7 dni na zgłaszanie uwag do Planu na rzecz Energii i Klimatu (11 lutego 2019)OZE w MŚP: jak oszczędzać, ale nie zarabiać na energii (07 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony