Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Wdrażania Programów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Piotr Woźny nowym prezesem NFOŚiGW

a+a-    Powrót       02 września 2019       Management   

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał Piotra Woźnego na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – poinformował resort środowiska.

- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy – powiedział cytowany przez resort środowiska Kowalczyk.

Obecnie zarząd NFOŚiGW składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego, prezesa, oraz zastępców: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

Woźny w latach 2000–2001 był wiceministrem w resorcie łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po zakończeniu pracy w administracji państwowej był zaangażowany do 20 listopada 2015 r. w rozwój i zarządzanie praktyką prawniczą prowadzoną przez GWW Woźny i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka partnerska.

W listopadzie 2015 roku Woźny został wiceministrem cyfryzacji, pełnił tę funkcję do końca marca 2017 r. W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadał za departament telekomunikacji i nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przygotowywał konkursy na dotacje dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu, odpowiadał za przygotowanie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Po odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji Woźny został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

W styczniu 2018 roku Piotr Woźny został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii.

Od marca 2018 roku jest pełnomocnikiem premiera ds. Programu Czyste Powietrze. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Resort energii: w Polsce działa ponad 106 tys. mikroinstalacji OZE (22 października 2019)Ulga termomodernizacyjna 2019 do wzięcia – vademecum inwestora (22 października 2019)Zawnioskuj online o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd” (22 października 2019)KE zatwierdziła wsparcie dla spalarni odpadów w Gdańsku (22 października 2019)Bolesławiec: Ponad 3 mln zł dofinansowania na zakup autobusów elektrycznych (21 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony