Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Ekonomiki Środowiska Główny Urząd Statystyczny
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Piotr Woźny nowym prezesem NFOŚiGW

a+a-    Powrót       02 września 2019       Management   

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał Piotra Woźnego na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – poinformował resort środowiska.

- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy – powiedział cytowany przez resort środowiska Kowalczyk.

Obecnie zarząd NFOŚiGW składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego, prezesa, oraz zastępców: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

Woźny w latach 2000–2001 był wiceministrem w resorcie łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po zakończeniu pracy w administracji państwowej był zaangażowany do 20 listopada 2015 r. w rozwój i zarządzanie praktyką prawniczą prowadzoną przez GWW Woźny i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka partnerska.

W listopadzie 2015 roku Woźny został wiceministrem cyfryzacji, pełnił tę funkcję do końca marca 2017 r. W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadał za departament telekomunikacji i nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przygotowywał konkursy na dotacje dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu, odpowiadał za przygotowanie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Po odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji Woźny został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

W styczniu 2018 roku Piotr Woźny został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii.

Od marca 2018 roku jest pełnomocnikiem premiera ds. Programu Czyste Powietrze. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wydłużone terminy składania wniosków w programach z obszaru poprawy jakości powietrza (13 grudnia 2019)"Metropolia Warszawa" wzywa rząd do 50 proc. dofinansowania opłat za odpady (13 grudnia 2019)Jest porozumienie ws. neutralności klimatycznej UE do 2050 r. Polska wyjątkiem (13 grudnia 2019)GOZ i nie tylko w Europejskim Zielonym Ładzie (12 grudnia 2019)90 proc. dofinansowania dla Wspólnot Mieszkaniowych na efektywność energetyczną (12 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony