Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Business Development Manager – Electric Vehicles BMZ Poland
Specjalista ds. Transportu i Napraw SUEZ Polska Sp. z o.o.

Politechnika Warszawska łączy siły z Ursusem

a+a-    Powrót       19 czerwca 2017       Transport   

Politechnika Warszawska podpisała umowę z Konsorcjum Polski E-BUS, reprezentowanym przez URSUS BUS S.A., na opracowanie projektu bezemisyjnego, elektrycznego autobusu. Pomiędzy Politechnika Warszawską i Ursus S.A. podpisany został również list intencyjny odnawiający współpracę przy innych projektach. Istotnym elementem podpisanej umowy jest wykorzystanie potencjału uczelni, w szczególności kadry dydaktycznej oraz najbardziej uzdolnionych studentów. Sygnatariusze będą brali udział w badaniach i symulacjach związanych z testowaniem proponowanych przez konsorcjum rozwiązań. Dzięki współpracy kluczowe komponenty będą produkowane w kraju przy wsparciu rodzimego potencjału naukowo-badawczego.

- Nasza uczelnia to wiodący ośrodek naukowo-badawczy, prowadzący prace w zakresie badań podstawowych, rozwojowych i wdrożeniowych oraz udzielający doradztwa technicznego w zakresie nowoczesnych technologii, wykonywania ekspertyz, opinii naukowych m.in. z zakresu budowy pojazdów, rozwiązań z obszaru elektromobilności i nowoczesnych materiałów – powiedział Stanisław Wincenciak, prorektor ds. rozwoju Politechniki Warszawskiej.

- Dysponujemy znaczącym doświadczeniem w projektowaniu i budowie bezemisyjnych autobusów oraz trolejbusów miejskich. Głównym celem spółki jest innowacyjne podejście do elektromobilności, jednego z najbardziej zaawansowanych sektorów transportu publicznego. Spółka współpracuje z renomowanymi partnerami, zarówno naukowymi, jak i komercyjnymi w rozwoju pojazdów elektrycznych – podkreślił Tomasz Nita, prezes URSUS BUS S.A..

- Żaden poważny producent ciągników, żadna poważna firma mająca ambicje motoryzacyjne nie może funkcjonować bez wsparcia wiodących uczelni. Doświadczenie i wiedza uczelni pozwoli nam zrobić krok milowy i stać się w krótkim czasie bardzo konkurencyjną firmą. Niezwykle istotną kwestią w rozwoju jest elektromobilność. Ponieważ silnik spalinowy nie jest już jedynym technologicznym rozwiązaniem, mamy obecnie szansę zaistnieć na rynkach europejskich z elektrycznymi autobusami i samochodami dostawczymi – powiedział Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

Źródło: Ursus S.A.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Seryjna produkcja polskiego auta elektrycznego coraz bliżej (08 grudnia 2017)Wielki finał „Klonów 2017” BOŚ za nami (24 listopada 2017)Rozporządzenie ministra może być sprzeczne z prawem energetycznym (23 listopada 2017)Zwycięzcy konkursu ECO-MIASTO 2017 ogłoszeni (08 listopada 2017)Chętnych do pisania ustawy nie brakuje (08 listopada 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony